| CristiB93 a întrebat:

Am facut niste bani la ruleta online pe un site legal, dupa ce i-am scos la cateva luni am primit o citatie de la anaf cum ca nu stiu ce trebuia sa declar. Am fost si am rezolvat. Intrebarea e ce ar trebui sa fac sa nu mai primesc in cazul in care mai scot bani de pe jocuri?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Baiul este ca, de acum esti in colimatorul ANAFului si contul tau bancar este supravegheat cu tot ce intra si maia les de unde intra si daca i-ai declarat la ei, ca sa platesti impozitul, asa cum este legal si face toata lumea.
Din pacate, cererea ta de aici este ilegala si nu te putem ajuta.

| CristiB93 explică (pentru Violleta2022):

Am aflat ulterior ce am gresit. Siteul de pe care am scos banii nu mi-a platit impozitul pe suma castigata. Oricum nu mai conteaza pentru-ca nu mai joc de atunci. A fost o vreme cand se putea castiga, dar acum e mai greu. Nu sunt prost sa pierd bani aiurea pe ruleta.
Vad ca esti foarte constincioasa laughing, imi raspunzi la intrebarile vechi. Poti sa mai cauti prin intrebarile mele mai vechi sa imi raspunzi ca te pricepi la toate laughing. Sau mai bine da-mi numarul tau de telefon sa te sunt cand am vreo problema, sa ma ajuti big grin?

| Violleta2022 a răspuns (pentru CristiB93):

Nu ai tu bani sa ma suni pe mine...

| CristiB93 explică (pentru Violleta2022):

laughing de unde atata aer de superioritate?

| Violleta2022 a răspuns (pentru CristiB93):

Nu-i superioritate, ci realitate!
Cand te costa $1 minutul, sa te vad de unde scoti tu bani sa ma suni pe mine.
Dat fiind varsta pe care o am si experinta de viata cu carul, iti pot da sfaturi in mai toate problemele (avand de 2 ori varsta ta), daca ai nevoie.

| CristiB93 explică (pentru Violleta2022):

1 dolar minutul, la banii mei, cred ca as putea sa te sun in jur de 10 minute pe saptamana in cazuri mai grave maxim 20 de minute laughing. Dar ai spus ceva interesant. Experienta de viata pe care o ai mi-ar fi de ajutor dat find faptul ca eu am abia 24 de ani si experienta de viata 2%. Banuiesc ca tu ai undeva la 45 50?

| Violleta2022 a răspuns (pentru CristiB93):

De vreo doua ori si ceva, varsta ta happy
Stiu ca ai intre 24 si 25 de ani, asa-i?

| CristiB93 explică (pentru Violleta2022):

Si in ce tara stai?

| Violleta2022 a răspuns (pentru CristiB93):

Emisfera sudica, la peste 18. 000km departare happy

| CristiB93 explică (pentru Violleta2022):

Super. Iti pun o intrebare gandita din cateva vorbe pe care le-am auzit de la oameni in varsta. De as mai avea o data 20 de ani, dar mintea de acum.
Tu ce ai face daca ai mai avea o data 25 de ani? Iar aici ma refer la faptul de a reusi in viata. Bani, relati si munca?

| Violleta2022 a răspuns (pentru CristiB93):

Rapund in privat

| Golyat18 a răspuns:

Pai declara ce trebuie, rezolva cum ai rezolvat inainte sa primesti citatia. Ce e asa de greu?