| Fabiano21 a întrebat:

Salut, am implinit 18 acum o luna azi si daca tot sunt major acum as vrea sa muncesc sa am banii mei si m-as baga ca si personal curatenie avand in vedere ca mai toate anunturile de munca din orasul meu pe care le-am gasit pe net sunt doar pentru soferi sau bucatari, as dori sa stiu daca ca si personal de curatenie pot sa prind macar 1500 lei? Nu platesc taxe, facturi inca si ar fi ceva bani pentru mine happy

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Depinde ce studii ai si din ce oras esti.

| Sofer a răspuns:

Depinde cum e programul de lucru si cât îți oferă patronul.

| ioan452 a răspuns:

Dacă esti încă in elev și nu ai terminat școala nu te poate angaja la curățenie, poți sa te angajezi doar la terase ca ospătar, posibil și vânzător, in construcții etc. Chiar dacă te angajezi la curățenie nu o sa primesti nici 1500 lei. Mai putin 1300-1400 maxim.