| Doarunaltutilizator a întrebat:

Salut.

Am mai pus o intrebare asemanatoare acum cateva saptamani cititi cu atentie.

Bun eu sunt in clasa a opta, colegii mei de clasa se comporta chiar urat in nici o clasa de la mine din scoala nu e cum e acolo la ora de religie majoritatea colegilor tipa urla asculta muzica la maxim la telefon si mereu cand profesorul intra in clasa colegii strica "A venit Grasu'(asta e porecla pusa de ei)si in timp ce facem rugaciunea ei se mai stramba pe la spatele lui ii arata semne injura se plimba prin clasa si mai fac nu stiu ce cam asa e in fiecare ora si cea mai mare galagie o fac la ora de religie.
Mai este...
Acum de curand intr-o ora unul a tipat si profesorul a crezut ca au facut altii asta din ultimele banci acolo este coltul care porneste totul era logic ca ei sa fie acuzati ei si ei au spus ca nu au tipat ei ci cel din prima banca si proful nu i-a crezut asa ca le-a dat 4 la fiecare la 4 copii au incercat sa-i explice dar profesorul tot nu i-a crezut si unul din cei 4 a zis ca de ce am mai facut cerere pentru ora de religie ca religia nu este ceva real desigur asta a zis in pauza si apoi au discutat au deviat subiectul si au zis ca din toate clasele de a opta din scoala noi avem cei mai prosti profesori ceva asemanator si ca are si el o logica si ala care a tipat nu a patit nimic nu i s-a facut vreo observatie n-a primit 4 dar si ala mai face prostii si il mai si injura cateodata.

Ce parere aveti de asta? credeti ca e normal?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Aceasta situatie era si cand eram eu in liceu.
Nu ai ce face asta este.
Stii era si un fel de poveste mai de mult "Copilul care a strigat lupul" cred ca o gasesti si acum.
Ideea e in felul urmator, daca un grup face mereu galagie, ora de ora, si cand scrii la tabla si face cineva galagie din partea aceea, tu pe cine ai da vina? Logic, pe cei care fac ora de ora zgomot, asa este si aici.

| Doarunaltutilizator explică (pentru OldSoul):

Ai dreptate nu am ce comenta.

24 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu lipsa de educatie si respect dar la ce tampenii se fac la religie la scoala nu merita niciun respect ora aia sincer.

Oricum un profesor bun si care are tact in predat stie sa se faca respectat si sa se si impuna totodata.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu e normal. Dar... asa e scoala. Asa sunt "copiii" ce sa le faci? Mai nou in zilele astea s-a pierdut din respect. O cauza este tehnologia, internetul, a prostit sute de tineri. Sau faptul ca nu au un model de urmat. Doar ca ei au de pierdut in cele din urma, nu tu.

| Doarunaltutilizator explică (pentru DoarBogdan):

Aia au facut cerere pentru religie doar ca sa li se mareasca media si nimic altceva majoritatea nici nu scriu la religie lectiile.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Pai da. Acum lumea nu mai e asa religioasa. Si oarecum si parintii sunt de vina pentru asta.

| Idkidk a răspuns:

Nu e normal! Nu au respect!

| Doarunaltutilizator explică (pentru Idkidk):

Asta asa e.

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Păi da!

| Doarunaltutilizator explică (pentru Idkidk):

Daca ti-as spune ce porecle le-au pus la profesori ai zice si tu ca sunt niste terminati.

| Idkidk a răspuns:

Oricum, aşa-s copii, ce să le faci? Sunt cu mintea ''liberă''.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Idkidk):

Cam da e adevarat.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Idkidk):

Ma intreb ce ar zice colegii mei daca ar vedea intrebarea asta oricum ei nici nu au auzit de TPU dapoi sa stie ca am eu cont pe site.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Idkidk):

Mi-am mai adus aminte de ceva.
Intr-o ora unul s-a ridicat din banca si avea telefonul in mana si asculta manele si i-a pus telefonul la ureche si nu imi venea sa cred ce-am vazut.
A zis "Ba esti prost la cap cu maneau la ureche si n-a aude."

| Doarunaltutilizator explică (pentru Idkidk):

Bine nu toti de la mine din clasa fac asa mai sunt si altii care nu deranjeaza nu comenteaza si isi vad de ale lor.

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Ok.winking

| Doarunaltutilizator explică (pentru Idkidk):

Ce inseamna daca faci cu ochiul?

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

winking = Ok boss, da, bine, ok!
Credeai că-ţi fac cu ochiul în sensul de atracţie?batting eyelashes

| Doarunaltutilizator explică (pentru Idkidk):

Nu deloc.

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Ah,ok. Dar în ce sens credeai?

| Doarunaltutilizator explică (pentru Idkidk):

In nici unul nu stiam ce inseamna asta e tot.

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Ah ok.;>

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici e vorba de educatia pe care o primesc de la parinti. Nu poti da vina pe ei. Tehnologia si toate astea le-au prostit.
Si datorita faptului ca au vrut sa se scoata ora de religie poate ca de asta ora de religie li se pare ceva de care nu au nevoie...deci nu ii dau importanta.
Nu e normal ce se intampla cu elevii din ziua de azi, si nu numai cu ei.

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

Asa e nu e normal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Mda...