| Doarunaltutilizator a întrebat:

Salut.
Eu sunt in clasa a opta.
Am niste colegi de clasa care sunt chiar nesimtiti nu toti doar majoritatea injura arata semne cu degetul mijlociu mereu chiar si la unii profesori cand nu se uita la ei sau se mai stramba ba chiar i-au si poreclit pe un profesor "Grasu" pe altcineva "Bufnita" si altele(Bufnita este chiar diriginta noastra si Grasu profesorul de religie) si mai tipa in anumite ore mai ales la religie unde mai si injura unii asculta muzica tare de la telefon rad asa din orice se dau ei mari destepti si smecheri.
Ce parere aveti despre asta?

Răspuns Câştigător
| TheWomanCat a răspuns:

Sunt niste stupid children care au uitat ce e ala respect fata de persoanele ce le cladesc viitorul cu propriile puteri.Eu sunt a 6-a si colegii mei au stricat intr-o saptamana usa, i-au rupt balamaua, au folosit un coleg cu probleme pe post de ciocan uman pentru a sparge tabla, au distrus doua dulapuri, au rupt un geam si nu stiu cum au mucegait buretele.S-au luat masuri si acum parca nu se mai comporta asa rau dar totusi inca nu s-au cumintit.Este cu totul irelevant ca un copil, de nu stiu cate ori mai mic ca un profesor sa se comporte astfel cu acestia.Ar trebui sa le fie rusine. Unii zic ca e normal in ziua de azi, dar trebuie sa zic ca este foarte anormal si trebuie sa fii si tu ca ei ca sa zici asta e.Ar trebui sa fie trimisi toti la scoli speciale ca sa se invete minte.Nu vreau sa fiu inteleasa gresit de cei care se comporta asa si nu accepta, probabil vrand sa ma contrazica, dar asta merita daca arata "respectul" pe care il arata unui profesor si distrug de distractie bunurile
scolii.

29 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Colegii respectivi sunt niste nesimtiti si necivilizati. Ma mira foarte mult ca isi permit asemenea lucruri, mai ales in gimnaziu. Nu s-ar fi ajuns aici daca s-ar fi luat masuri disciplinare din timp.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Ioandelasal):

Asta asa e chiar sunt nesimtiti cand e diriginta in clasa se comporta altfel dar cand iese pe usa incep sa o injure sa spun ceva de genu "du-te in....de bufnita proasta."asta nu mi se pare normal bine ri nu o plac sau pe oricare alt profesor.

| OldSoul a răspuns:

Asa sunt majoritatea...
Fara bun simt si desigur, fara cei 7 ani de acasa.

| R0R0 a răspuns:

Ceva normal laughing
Adica ceva ce se intalneste in fiecare scoala.

| Doarunaltutilizator explică (pentru R0R0):

Pot sa spun mai multe despre ce fac ei odata i-am vazut cu picioarele pe scaun si pe catedra unde stau profesorii ba chiar au si scuipat acolo au lovit un dulap de l-au facut praf cu pumnii si picioarele de au scos usa din balamale si l-au gaurit si msi are si gunoi in el nici nu ma mir ca profii au spus ca suntem cea mai slaba clasa de a opts din scoala.
Crezi ca e normal acum?

| R0R0 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Ceea ce zici tu acum nu ma socheaza fiindca am mai intalnit cazuri. Deci stiu ca elevii s-au "salbaticit" si nu mai au respect. Dar nu ai cum să ii schimbi.

| Doarunaltutilizator explică (pentru R0R0):

Asa e nu prea ai cum sa ii schimbi schimbarea se produce doar daca ei o vor.

| R0R0 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Mda...

| Doarunaltutilizator explică (pentru R0R0):

Dar pe tine ce te socheaza?

| R0R0 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Nu prea sunt socata de ceva anume.
Ma conformez repede situatiilor.

| Doarunaltutilizator explică (pentru R0R0):

E bine.

| R0R0 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Intr-un fel.

| deeeaqq a răspuns:

Dacă în a 8-a te plângi, la liceu ce faci?
Din a 9-a e teroare.;(
TEROARE.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se cred importanți și se folosesc de faptul că nu-i oprește nimeni.

| Otto2014 a răspuns:

Si eu sunt pe jumatate asa, dar deja e aiurea, ce fac ei

| Doarunaltutilizator explică (pentru Otto2014):

Chiar asa si este aia mai zic de mine ca sunt prost si astea dar aia nu au pic de minte si nici celelalte clase nu fac ce fac ei adica aia au si tupeu pe deasupra sa ma critice pe mine cand stiu ca sunt vizati unii cu scaderea notei la purtare si au luat pana si nota 2 la diverse materii si care pe deasupra unii mai si fumeaza si diriginta si alti profesori au aflat.

| Vlach a răspuns:

Deah,scuze de intarzierea de un an

| TheWomanCat a răspuns:

Daca n-au minte ce sa le faci? Nu ii baga in seama. Daca te fac prost aminteste-le ca ei sunt cei care au mereu probleme la scoala.

| Doarunaltutilizator explică (pentru TheWomanCat):

Lor putin le pasa daca au probleme.
Pe mine nu ma intereseaza ce parere au ei despre mine ce vorbesc ei nu e ceva nou.

| TheWomanCat a răspuns:

Si colegii mei se poarta urat cu mine sad
Sunt unul dintre singurii copii care nu injura, motiv pentru care nu ma integrez.Sunt foarte serioasa si vorbesc pe seama mea... crying

| Doarunaltutilizator explică (pentru TheWomanCat):

E bine ca nu faci ce fac sa injuri injuratul e pentru oamenii needucati care fumeaza in coltul blocului.
Eu nici nu vorbesc cu ei mult nu am nimic in comun cu ei si ei fac asa pentru ca nu sunt ca ei asta e singurul motiv.
Nu ar trebui sa te intereseze ce spun aia despre tine nu ai de ce? sigur tu esti mult mai inteligenta ca ei.

| Адина a răspuns:

S-a stricat lumea, pfui. :'(

| Doarunaltutilizator explică (pentru Адина):

Bine nu toti sunt asa sunt si altii care sunt altfel.

| Адина a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Asta ştiu.
Apropo, mă refeream la colegii tăi. -.-

| Doarunaltutilizator explică (pentru Адина):

Am inteles.

| veryhonest a răspuns:

Lasa ca ajungi la liceu si acolo o sa fie mai bine.

| Doarunaltutilizator explică (pentru veryhonest):

Sper so eu ca o sa fie asa, mersi.