| mihai22222 a întrebat:

Salut am o întrebare ași vrea sa mă ocup în timpul liber de o afacere vorba vine sa nu mai pierd timpul degeaba pe acasă ași avea 2 idei doar costurile de întreținere diferă mai exact cu creșterea prepelițelor și cu creșterea tăurașilor eu zic ca amândouă sunt bune

7 răspunsuri:
| William a răspuns:

Aş nu aşi. Aşi = http://www.getinfrontcommunications.com/......ces-lg.jpg
Fa un imprumut la banca si apuca-te de treaba.

| tsal24 a răspuns:

De unde vrei sa cumperi prepelite? Se gasesc in Romania de vanzare?

| mihai22222 explică (pentru tsal24):

Da sunt și la noi în Romania le găsești la crescători sau prin târguri de la 5 la 10 lei buc

| tsal24 a răspuns (pentru mihai22222):

Un ou de prepelita costa 50 de bani, unul de gaina 40 de bani. Chiar crezi ca e o afacere buna asta cu prepelitele? Mie mi se pare ca faci profit cam greu si cam putin. Mai multi bani ai face daca ai avea sturioni sau striti. Stiu ca ambele costa o groaza de bani dar eu cred ca merita investitia. Nu stiu daca este legal dar ma intreb daca ai putea sa cresti diferite animale pe cale de disparitie si sa le vinzi blana sau carnea sau altceva.

| mihai22222 explică (pentru tsal24):

Da dar un ou de prepelița are de cinci ori mai multe vitamine de cât un ou de găina trebuie sa te gândești și la benefici de exemplu la sturioni nu ori cine are bani sa cumpere caviar sau pestele însine

| tsal24 a răspuns (pentru mihai22222):

Asa este dar oare cati oameni prefera ouale de prepelita in defavoarea oualor de gaina?

| mihai22222 explică (pentru tsal24):

Stai liniștit ca sunt multi