| EduardU a întrebat:

Salut. Am o intrebare despre bunele maniere.

Eu eram pe o banca de asteptare, am 24 de ani, fara sa cer eu, mama mea pe care o asteptam, a spus dentistei ca si eu as vrea sa verific ceva.

Doamna dentistă vine pe hol, spune buna ziua, spun si eu buna ziua, ma cheama acolo, unde cand intru, in capatul cabinetului era o alta doamna dentista cu spatele spre noi, ocupată scriind ceva.

Nu am dat buna ziua din nou, avand in vedere că i-am dat deja buna ziua Doamnei ce m-a chemat.

Consider ca asta e ceva la mijloc, sa fi spus iar buna ziua si pentru cealalta doamnă, dar avand in vedere ca nici nu se uita la mine, nici nu a ridicat capul tot timpul cat eram acolo, ca nu e ceva de bun simt.

Considerați ca nu am respectat regulile de bune maniere?laughing

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Te-ai comportat foaaare frumos, chiar induioșător. Ne dai voie să-ți oferim un premiu: o măslină - o alună?

| EduardU explică (pentru sierra1):

Ha? Eu intrebam asta pentru ca mi s-a spus ca nu e corect ca nu am zis si la cealaltă. Doar intrebam, nu stiu ce te oftica pe tine

| Lucaaragiale23 a răspuns (pentru sierra1):

Foaaare bun răspuns și on point ești foaaare bun

| Lucaaragiale23 a răspuns (pentru EduardU):

E mai prost de felul lui, nu-l baga in seama, poți să-ți bați **** de el cum fac eu

| sierra1 a răspuns (pentru EduardU):

Ok și eu am spus că te-ai comportat foaaare frumos. Caaaare-i problema?

| StoicAnalysis a răspuns:

Atata timp cat era cu spatele la tine si nu te-a bagat in seama, nu avea rost sa ii mai spui si ei buna ziua. Deci da, ai procedat ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu era nevoie daca madam nu era cu fața spre tine. Stay chill. N-ai încălcat nicio regulă de bune maniere in cazul prezentat.