| User23434 a întrebat:

Salut, am o întrebare mai ciudata. Atunci când mor, știu? Adică, au un sentiment sau ceva? Vreau sa știu pentru ca îmi povestise mama despre bunicul meu. Era electrician și era cam ursuz. Într-o seara, lucrase la noi la casa și terminase instalația, după care dăduse drumul la curent sa testeze. Mama îmi povestise ca în seara aceea a petrecut foarte mult timp cu noi, nefiindu-i în fire asa ceva, de obicei stand mai puțin. Si în noaptea aceea, spre dimineața a murit. De asta întreb, atunci când mori simți ceva? Îți vine brusc sa petreci mai mult timp cu familia sau ce? Scuzați dacă nu m-am exprimat bine!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu stim asta. Nimeni nu stie, doar cei ce mor. Exista carti si oameni care spun despre lucrurile ce se intampla inainte sa mori si despre cele ce se intampla dupa(despre calatoria sufletului), insa nu se stie cu exactitate acest lucru.

Si pe masura ce avansezi in varsta te acomodezi cred cu ideea ca o sa mori. Iar cand o sa vina clipa, probabil simti ceva inainte si esti mai impacat. Sau te o sa fie un moment in care innebunesti si nu o sa simti nimic. Chiar ma gandesc daca o sa stie cineva ca el atunci moare, adica sa zici in mintea ta... ca acum mori, nu cred ca e posibil, ca nu mai mori asa, doar mintea iti funnctioneaza.

Nu cred ca suntem in postura sa dam prea multe informatii despre asta (momentan big grin ).

3 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Adevărul e ca noi am murit de cel puțin 3 ori

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Atunci când mori
Moartea este un eveniment special. În orice moment te afli înaintea acelui eveniment.
La oamenii în vârstă sunt uneori semne că aceasta se va întâmpla în curând, dar acestea nu se manifestă totdeauna la nivel conștient. Astfel, nu se simte ca ceva special, care să te prevină că acel eveniment este iminent.

| Meme10Memu a răspuns:

Nu stie omul cand moare. Omul stie cand se naste?