| numesiprenume0 a întrebat:

Am o mare problema... nu stiu ce sa fac. Sunt multe de zis, dar mai pe scurt, am 2 optiuni si nu stiu ce sa aleg. Am inceput studiile de un an, intr-un alt oras, in prezent stau in chirie pentru a le urma. Vreau sa spun ca nici dupa aproape un an nu am reusit sa ma adaptez, este un oras mic in care fiecare este cu treaba lui. Socializare zero... Deci stau intr-un oras mic, in care nu am prieteni iar plictiseala este maxima. 1.Sa imi termin studiile(inca 2 ani de acum) sau 2. Sa imi construiesc alt viitor?
Imi doresc sa urmez o cariera in domeniu, mai ales ca 1 din 3 ani este pe sfarsit, dar simt ca nu pot rezista asa. Poate ca o sa ziceti ca ar trebui sa gasesc ceva de facut in timpul liber(care este foarte mult), dar nu este asa, nu sunt nici foarte social, prefer calitatea, nu cantitatea. Ma simt de parca ar trece timpul pe langa mine fara sa schimbe nimic.
In final, ma puteti ajuta cu niste sfaturi? Cariera de succes si singuratate sau o viata cu surprize, dar cu sanse mai mari de legaturi interumane?
Funda! P.S. Scuze pentru ditamai romanul

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai bagat studiile pe cale trebuie sa le termini. Cand te saturi cu 100 lei te rezolva una care isi pune anuntul online prestand servicii sexuale

| tupu13 a răspuns:

Recomandabil ar fi sa iti termini studiile. Poti incerca sa gasesti activitati precum voluntariatul (care exista si in orase mai mici). Poti incerca si sa te angajezi chiar. Cat despre cealalta varianta, trebuie sa te gandesti bine: o sa ai din ce trai? sau chiar esti sigur ca nu vei mai fi singur daca pleci? Este si asta o optiune, dar daca o alegi ai putea ramane dezamagit. Desigur, in mod opus, ar putea sa fie mult mai bine sa te muti. Depinde de ceea ce vrei tu cu adevarat. E un fel de alegere intre studii si viata sociala

| numesiprenume0 explică (pentru tupu13):

As fi dorit si studii, dar socializarea imi lipseste prea mult si psihic nu imi este bine, nici fizic pentru ca nu am niciun fel de activitate... Doresc sa am si prieteni pe langa mine, sa ma si distrez, nu sa stau sa invat si in rest sa ma plictisesc. Studiile vreau sa le termn pentru un viitor mai bun, dar banii nu aduc fericirea... crying