| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu stiu cum le plac la unii manelele. Acum serios Tot ce spune grasu ala din mijlocul publicului sunt doar niste urlete de nebun. Si in rare cazuri in melodie se mai gaseste cate ceva bun. Pentru prieteni am incercat sa ascult manele dar nu imi sta in fire. VOI CE PARERE AVETI DESPRE MANELE SI MANELISTI? DAR DESPRE COCALARI?

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu-mi plac...sunt odioase. iubesc muzica, orice gen de muzica, dar mereu specific, ca in afara de manele happy
Cocalarii? =nici nu vreau sa vorbesc despre asta...Niste idioti cu ochelari de soare care te fluiera pe strada...

| hunterpainting a răspuns:

Le place cum iti place tie house sau ce ascuti tu.

Ce e greu asa?

| D33jayDany a răspuns (pentru hunterpainting):

Da Dar le plac si manelele la cei mai multi. eu ascult rap muzica usoara de club

| Foxie2 a răspuns:

Fiecare asculta ce vrea si ce-i place.
Eu pot sa spun doar ca manelele sunt rusinea tarii.
Manelele provin de la tigani si au fost adoptate de romani.
N-am nimic cu tiganii doar ca nu sunt civilizati si educati si ei ne strica tara din nou.

In manele se vorbeste de noroc, care tin cu toata taria sa spun ca e o mare porcarie. Nimic nu e intamplator...

Despre bani, ochiul dracului. Sa moara dusmanii, asta e rautate din cate stiu eu trebuie sa ne iubim dusmanii nu sa-i uram si cu atat mai mult sa le dorim moarte.

Ei "fac atmosfera" dar muzica si versurile lor sunt la pamant.
Normal o parere foarte proasta daca am ascultat vreodata o manea a fost ca sa-mi bat joc de ea.
Tu asculta ce-ti place tie nu altora.

| Sean a răspuns:

Manele- Bune la o petrecere ceva, fara ele nu se incalzeste atmosfera happy
Manelisti- Mi se par cocalari, sa mergi cu telefonul dat la maxim pe strada ascultand manele zice tot despre tine.
Cocalari- Majoritatea gandesc cu **** nu cu capu