| Doarunaltutilizator a întrebat:

Salut.
Bun sa zicem ca iti pregatesti ghiozdanul pentru scoala ti l-ai facut ai plecat de acasa si duci spre scoala dar tu te-ai uitat ghiozdanul acasa cu tot cu cartile si caietele si pixurile tale si nu poti intra in casa ca sa il iei ce faci? cum ai proceda intr-o astfel de situatie?

Răspuns Câştigător
| IAmTheLegendary a răspuns:

Păi în primul rând: Îimi dau o palmă că am fost proastă și grăbită că mi-am uitat ghiozdanul,
2.Să zicem că telefonul` l-am luat.
3.O sun pe mama și îi spun să vină să-mi dea cheile de la casă că rămăsăî incuiată.
4.Mă duc în casă, iau ghiozdanul, mă duc la școală, și îmi cer scuze de întârziere.

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ori nu ma mai duc deloc, ori merg si cer la colegi un pix si niste foi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In liceu oricum aveam 3 caiete de tot, din care scriam (desenam) mai mult pe banca. Colegu rupea foi de la mine... Adica o foaie la 2-3 zile, pe care o tinea la mine in caiet.
Daca unu din noi nu avea pix, ca sa nu ne facem de rusine, mergeam la o bere sa gasim rezolvare. Patru ore mai tarziu, ma suna Teo si se facea noapte. Si acuma ma tine in seen, capra.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cer o foaie de la colegul happy

| Doarunaltutilizator explică:

Eu nu m-as duce fara ghiozdan si cu mana goala la scoala colegii ar zoce ca sunt un prost ai mei da dar nu cred ca ar zicr asta despre voi si care ar fi rostul sa ma duc? eu m-as plimba prin centrul orasului si mi-as lua si ceva de mancare ca eu nu imi pun banii im ghiozdan niciodata a-si gasi o scuza la scoala ziua urmatoare spun si eu ca am avut problema de sanatate si nu am putut doar nu o sa spun motivul cel real. laughing laughing

| Ibrahimovic a răspuns:

Ma duc la scoala fara ghiozdan. Oricum n-am nevoie de ghiozdan, carti sau caiete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm?
Nu mai merg la şcoală şi dorm pe preş.
De ce n-aş putea să intru?

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

Pai daca nu ai chei cum ai putea sa intri?

| MistretulPufos a răspuns:

Cer un pix si o foaie de la un coleg si daca e ora de desen ma rog sa nu dea note