| iSwag a întrebat:

Care credeti ca este cea mai frumoasa tara din lume din punct de vedere "turistic", (nu de promovarea turismului, ca asa Romania ar fi printre ultimele... din pacate.)

P.S1= poate fi orice tara, frumoasa, din punt de vedere al dezvoltarii omului, (Ex. Franta,), sau o tara "naturata" ..intr-un fel. (Ex. Norvegia, Australia,)

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca Italia, care are de toate: si istorie, si prezent, si mare, si munte, si frumusete naturala, si mancare buna, si capacitati de cazare de toate felurile.

15 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Mie personal imi place foarte mult Japonia, pentru ca e ca un alt taram. Asa arata. Fiecare tara e frumoasa in felul ei, dar nu toate au acel ceva. ca Japonia. happy

| iSwag explică (pentru IsabelaIssa):

As taram in ce sens?

| IsabelaIssa a răspuns (pentru iSwag):

Metaforic vorbind. Adica mi se pare special acolo, ceva ce nu gasesti oriunde. Case, cultura, tot.

| iSwag explică (pentru IsabelaIssa):

Habar nu am ce cultura au japonezii...

| IsabelaIssa a răspuns (pentru iSwag):

Pai poti cauta cateva articole pe net daca te intereseaza cu adevarat. Dar nu ai vazut ce case au, ce haine, ce peisaje, e mult mai diferit fata de restul. Mie personal imi place tara aia mai mult decat restul, nu trebuie sa fie toti de acord cu mine. happy

| Musique a răspuns:

Depinde.
Pentru cei ce iubesc sporturile de iarnă, Elveția e perfectă.Cei ce iubesc soarele, preferă o țară cu ieșire la mare, gen Italia.
Baftă.

| iSwag explică (pentru Musique):

Pentru sporturile de iarna as recomanta Austria love struck :X ♥

| Musique a răspuns (pentru iSwag):

Da,și Austria. big grin

| iSwag explică:

Sincer... prefer Rusia in locul a S.U.A si asa ca fapt divers, ce e frumos in S.U.A? ..natura? Canada mi se pare o alternativa mult mai buna.
Sincer mie cea mai frumoasa tara mi se pare Norvegia

| BlackEyedGirl a răspuns:

Italia si SUA mi se par cele mai frumoase tari.

| marcous a răspuns:

SUA. Nu-ti ajung 10 ani din viata s-o vizitezi pe toata.

Răspuns utilizator avertizat
| Dinu_Desculţ_1959 a răspuns:

Eu iubesc India! _/|\_

| Loveme44 a răspuns:

FRANTA ♥ uitati ce obiective turistice superbe are ...http://www.agenda.ro/20-de-locuri-de-vizitat-in-franta/49189. Astea nu sunt nici un sfert din frumusetea Parisului..eu iubesc si tara, dar si materia.Lb franceza ♥

| NamelessJ a răspuns:

Sincer... Australia, cauta pe Google "Australia beautiful " si dai pe prima sa vezi cat de frumoasa e... Dar mie imi mai place si Italia, Cehia, Franta si Austria