| AcelasiDarNuMereu a întrebat:

Salut, ce parere aveti de dusurile reci? Am tot vazut baieti care promoveaza rutina asta dar personal mi-e cam frica sa nu ma racesc la plamani sau la… testicule.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă faci duș rece, se răcește pielea, iar nu plămânii.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu racesti la plamani de la un duș rece.
Iar "raceala la testicule" nici macar nu exista. Si daca cumva exista (desi ma indoiesc) nu asa se ia printr-o amarata de apa rece.

| AcelasiDarNuMereu explică (pentru CostinAlamariu):

Cand eram mic, daca ma jucam si eu cu bidoanele de apa cu copiii, ma raceam…

| CostinAlamariu a răspuns (pentru AcelasiDarNuMereu):

Probabil fiindca stateai afara si batea vantul. Eu fac dușuri reci și n-am patit nimic pana acum. Ba din potriva, intareste imunitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, nu îmi plac deloc dușurile reci. Cu apă călie e altceva...iar acelea și ele doar vara.

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Ma spăl frecvent cu apa rece în ultima vreme, nu am nici o problema.