| Ionică a întrebat:

Ce parere aveti despre crestinism? Multumesc!

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu chiar nu stii sa formulezi niste intrebari? Toate, dar TOATE intrebarile tale suna la fel. Chiar nu pricep cu ce naiba te ajuta sa stii parerea noastra despre asemenea lucruri.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ce pacat ca nu se poate da "stupid" si la intrebari, ca ai bate toate recordurile.

| JeSa a răspuns:

Ionica2010,

"Creştinismul" este cea mai larg practicată religie din lume.
Ideea principală a creştinismului constă în divinitatea lui Iisus Hristos, care este Fiul lui Dumnezeu, mântuitorul lumii şi garantul vieţii după moarte.

| paramore a răspuns:

Dar la tine asta e o fixatie? ca ai pus 5intrebari...eu sunt ortodoxa, si crestina, nu? ce parere am...nici una. dumnezeu e unul singur, nu conteaza religia

| Klara a răspuns:

Ai omis sa pui intrebari despre islamism, iudaism, buddhism, hinduism, shintoism, animism si satanism. Te ajut eu sa le pui?