| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre religie si crestinism?

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Despre creștinism foarte bună, de aceea m-am botezat.

| DeyCj a răspuns (pentru ania):

Și eu am fost botezat fără acordul meu(fiind mic), ortodox, că așa erau vremurile înainte de '89, când toți trebuiau să fie ortodocși, ca așa o dictat Ceaușescu.

| ania a răspuns (pentru DeyCj):

Cum să dicteze Ceaușescu, că el era ateu?
Eu m=am botezat la 16 ani, așa am ales eu.

| DeyCj a răspuns (pentru ania):

Așa bine.Așa erau vremurile înainte de '89.Eu am fost botezat ortodox când m-am născut.Probabil ești mai tânără ca mine

| DeyCj a răspuns:

Proastă.Creștinismul e un program malefeic făcut de o mână de oameni ce are drept scop transformarea altor oameni în sclavii lor, atât fizic cât și spiritual.
Religia este doar o boală psihică. Aceasta patologie pleacă de la nevoia omului slab de a se ancora de tot felul de idoli, asta pentru a avea motiv să facă responsbil pe acel idol de tot ce lui i se-ntâmplă, pe când real doar omul este responsabil direct pentru tot ceea ce face, cu fapta sau cu gândul. Gândul este energie, iar cum omul nu pre știe să exploateze această resursă, ajunge să se-nbolnavească psihic și să devină religios.

| mentholinks a răspuns:

Crestinismul este o tampenie, mai ales dogmele sale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Religii sunt multe, dar nu toate sunt adevarate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai sa fi crestin inseamna cu totul altceva decat sa fim furati( de catre preoti) si sa mergem la biserică sa barfim(aici ma refer la unele babe). Pai una buna sa zic asa.

Răspuns utilizator avertizat