| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Credeti ca exista Dumnezeu?

Fara raspunsuri rautacioase sau la misto.

Răspuns Câştigător
| All3Cs4ndr4 a răspuns:

Da cred. Plus ca sunt si dovezi. happy
Funda :X?

| victorandrei a răspuns (pentru All3Cs4ndr4):

Care sunt dovezile?

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa existe, am fost creati de la un punct si noi santem dumnezeii creatiilor pamantesti.

| ascovit a răspuns:

DA! Cred in Dumnezeu!
Pana si Charles Darwin pe patul de moarte a cerut sa i se aduca biblia! Dar fara sa dau "n" argumente, Da, CRED!

| Mangustă a răspuns:

Doar unul? Doar in momentul de fata exista un dumnezeu pentru fiecare tara. De-a lungul timpului tot isi gasesc cate ceva la care sa se inchine, se pare ca omenilor le e imposibil sa creada ca un doctor a vindecat pe cineva sau ca un tampit a dat peste niste oameni pe sosea doar pentru ca era beat.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Da cred.

| koshmarul a răspuns:

Uneori cred, dar uneori nu, mai ales cand vad atatea chestii urate, exemplu nu cred ca daca Dumnezeu exista facea asa dreptate, sa moara copii mici, doar ei nici nu au dvedit sa respire nu mai zic de pacate, vb pe mess daca vrei pe tema asta ID : canabislegaliz

| Woodenpints91 a răspuns:

Dacă te-ai referit la dumnezeul biblic creştin sau altul care aparţine de vreo religie, mai bine nu-mi citi şi restul răspunsului.

Nu cred în absolut nicio divinitate inventată sau cunoscută de om. Desigur, nu neg posibilitatea ca să existe o entitate ceva. Probabil există şi aşa ceva, puţin îmi pasă, iar dacă există sigur nici ei nu-i pasă de noi şi nu aşteaptă absolut nimic de la noi.

| Dariusuu a răspuns:

Pentru mine exista.

Pentru alti ink nu stiu.

| WhiteLife a răspuns:

Da.

Tu ce crezi?

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,bineinteles,chestia aia ca ne tragem din maimute.mi se pare o prostie.Cineva ne-a facut, si clar nu au fost maimutele alea.Si pana la urma, pe maimute, trebuie sa le fi lasat cineva pe Pamant nu? Deci clar exista.Pa-pa!happy

| PotatoMustDie a răspuns:

Poate ca da poate ca nu. Serios tind sa nu cred.

| Never4ever a răspuns:

Nu cred...sau cel putin ma indoiesc de existenta lui.

| HεεЌεЯε a răspuns:

Eu cred, el ne-a facut, el ne distruge, ca apocalipsa pe 21..numai Dumnezeu o sa stie cand va fi.iar eu sunt credul, si cred si in apocalipsa chiar daca nu e de la intrebarea ta, pe 21 va fi :zombie(oameni morti inviind), Meteorit(va ocoli juma de franta si Turcia)sau dumnezeu va veni pe pamant la aratrea Sfintei Cruci pe cer..si cred ca se va lupta cu satana.ori va venit ptetru a creea o noua era, uitati-va pe youtube. sad pe mine ma ingijoreaza.

| ImiPlacToate a răspuns:

Da exista, O zi buna

| viorelmmv a răspuns:

Nu te poti lua dupa parerea lumii, daca tu simti ca exista asa estewinking

| lusinda99 a răspuns:

Da.Adica de ce s-ar mai vorbi despre minuni si Iisus care a fost rastignit daca nu ar exista.

| fl3bletzeatha a răspuns:

Eu cred ca Dumnezeu exista pentru noi, pentru asta vrem noi sa credem, ca e cineva acolo sus care ne ocroteste, care este bun si ca un parinte (Tata), ne pedepseste cand gresim si meritam. Mintea omului e capabila sa creeze povesti despre ce a fost odata, si la fel si poate sa si exagereze...eu cred ca nu am fost creati de Dumnezeu, ci ne-am dezvoltat cu propriile forte, si cu ajutorul naturii ne-am format fizic si psihic, in functie de vremurile in care traiam si traim la fel si trasaturile fizice ale oamenilor din intreaga lume, nu sunt date de Dumnezeu, tot datorita locului in care s-a dezvoltat populatia s-au format si totusi observati ca scriu Dumnezeu(cu D), poate exista, poate nu oricum ar fi, trebuie sa respectam aceasta entitate pentru ca se pare ca ne da putere ca e doar autosugestie sau chiar exista asta nu a dovedit-o nimeni, si nici eu nu o pot dovedi ca si voi de altfel tot ce pot sa spun e ca am visat o icoana care plange, intr-o noapte, si lacrimile nu se mai opreau, si ma facea si pe mine sa plang e un semn? sau e doar subonstienul meu care lucreaza pe "neve" eu zic ca e un mister. Funda

| anaMmaria a răspuns:

DA!