| Alexluchi20 a întrebat:

Salut,credeți ca în 2045 vor mai fi pc-urile tradiționale de gaming doar ca mult mai performate?

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu vor disparea dar usor cred ca vor fii uitate, sunt sigur ca in viitor se vor baza mai mult pe VR sau chiar un concept precum cel din anime-ul Sword Art Online.

| lpavel a răspuns:

Binenteles! Nu vor fi atat de populare dar vor fi! Nu vor disparea niciodata!

| Alexluchi20 explică (pentru lpavel):

Păi și crezi ca atunci o să te mai poți juca jocuri video gen să zicem Fortnite dacă va mai fi popular

| lpavel a răspuns (pentru Alexluchi20):

Binenteles dar il vei juca altfel nu ca acum, gen ochelari virtuali etc

| Alexluchi20 explică (pentru lpavel):

Dar crezi te vei mai putea juca pe tastatură și mouse doar ca gen forma lor vor fi una din viitor

| ValentinaB a răspuns:

PC-urile vor mai fi, cred ca o sa evolueze mult perifericele.