| Cristian2003 a întrebat:

Credeti ca in materie de gaming pc-urile sunt mai bune decat consolele pentru ca sunt mai scumpe?

5 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Sunt mai bune dar nu datorita preturilor.

| SonicAndrei a răspuns:

Nu pentru că sunt mai scumpe ci pentru că pot fi mai bune. Cel mai bun PC (cu i7-5960X și GTX Titan X) este mult mai performant decât PS4 și Xbox One la un loc. Evident și prețul e pe măsură.

| notefree a răspuns:

Pc-ul este superior din toate punctele de vedere dar trebuie sa si bagi bani in pc
daca vorbesti de un pc la bani consola aici consola ii superioara

| naty1919 a răspuns:

Pc-urile sunt la putere!

| RaspunsulTauSuntEu a răspuns:

Deci lasa-ma sa te lamuresc!
Daca esti pasionat de gaming cel mai bine iti iei un ps4 pentru ca grafica si fps.
Daca vrei si gaming si televizor, internet ia-ti xbox one!
Calculatorul este bun dar nu mereu pentru ca sunt unele jocuri special pentru ps4 si nu pentru pc sau invers daca vrei sa joci jocuri noi te asigur ps4 este bun!
Daca joci gen LOL DOTA CS:GO SAU alte minuni de astea ia-ti pc
Avantajul e ca la pc poti schimba oricand piesele pe langa ps4. daca l-ai strica trebuie sa mergi la un profesionist! Parerea mea ia-ti un ps4