| XxAndreixXx a întrebat:

Salut, Cum e sa ai parul lung ca băiat? In ziua de azi mai sunt oameni care sa te discrimineze sau sa te batjocorească chiar dacă nu te cunosc?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Oameni care sa faca asta sunt... si nu numai asta, oamenii judeca aproape orice, deci legat de subiectul asta, nu ar trebui sa iti faci griji.

Gura lumii este mare, si nu o astupa nici naiba.

Daca este cazul tau sau al oricarui baiat, nu ar trebui sa conteze, hai sa zicem ca in Romania poate este vazut putin mai diferit de persoanele mai in varsta, dar in general este ok, nu ar trebui sa conteze asta pentru cineva. Deci totul este ok.

Numai bine si zile cu soare iti doresc! ^_^

| XxAndreixXx explică (pentru DoarBogdan):

Mulțumesc pentru sfat!

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Tu te iei dupa ce spune lumea? Tunde-te sau fa-ti o freza care sa te avantajeze pe tine, si eu mi-as lasa parul putin mare si sa-l prind intr-o coada doar sa vad cum imi mai sta asa, am mai avut si in trecut parul mare si chiar le placeau celorlalti cum imi sta. Sau la extrema cealalalta, m-am tuns si 0 si m-am afisat asa peste tot fara sa-m pese de ce o sa zica lumea, mai ales ca ii si auzeam mai mereu ca spuneau ''pe tine nu mi te pot imagina niciodata fara par pe cap", sa nu zic ca am avut tot felul de freze, look-uri, cred ca le-am incercat pe toate, macar de experiment, orice ai face tot se gaseste un neam prost sa comenteze de ceva, absolut orice ai face, daca e sa te iei dupa lume nu ai voie nici sa respiri. Daca tie iti place cum iti sta si esti decis sa-ti lasi parul mare, fa-o.

| LPCTSTR a răspuns:

Cui ii mai pasa de altul astazi? Te uiti la el, admiri, injuri sau ce gandesti, iar in clipa 2 ai uitat de el si de fabuloasa cauza care te-a intersectat, nu-i asa ca-i minunat modul in care ne-am construit ca societate? Eu zic ca da.

| Dismally a răspuns:

Cred ca se si exagereaza putin cu asta, eu am avut parul lung cu ani in urma dar nu am fost discriminat sau batjocorit. Stiu ca au existat si asemenea cazuri dar sunt si multi care nu au avut nici o problema.

| CostinAlamariu a răspuns:

Eu am parul mediu spre un pic lung si nu zice nimeni nimic. Stiu vreo 2 baieti cu parul destul de lung si nici de ei nu se face misto.
Parerea mea e ca arata bine daca nu e prea lung

| XxAndreixXx explică (pentru CostinAlamariu):

Mai liniștit de tot cu răspunsul tău, mulțumesc!

| Vasile2003 a răspuns:

Cârcotași vor fi mereu, tu nu îi băga în seamă și fă ceea ce crezi. Mentalitatea românească e un pic deplasată și judecă prea rapid persoanele în ziua de azi. Așa că dacă vrei să îți lași părul lung nu ai avea niciun motiv care să te oprească. Numai bine!