| Kolors a întrebat:

Salut.cum fac si eu pe facebook sa nu ma mai adauge lumea in grupuri? Sa imi apara o notificare sa accept eu, nu sa ma adauge si dupa sa ma anunte ca m-au adaugat.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Nu mai adauga tot felul de retardoizi la prieteni, si uite asa scapi de problema asta.

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu există această opțiune. Majoritatea are prostul obicei, de a-ți pune în spate, ceea ce tu nu vrei să duci. Cu alte cuvinte, te adaugă în diverse grupuri, în interes personal (pentru a le crește, semnificativ, numărul de membri), fără să te întrebe dacă tu ești de acord, sau nu...
Ștege-te din grup, și optează pentru setarea, de a nu te adăuga din nou. Există o căsuță de bifat, unde dai un click, în momentul în care soliciți ștergerea din grup.
Poate îți e folositor și acest link, pentru a le elimina pe toate deodată:
http://fst.getmyscript.com/leave-all-facebook-groups-at-once/