| raresMgrasuu a întrebat:

Salut, daca cumpăr poze si video nud de la o tipă si le vand fără acordul ei se poate intampla ceva?
Si daca vand contentul creat de ea si un om iși dă seama ca nu sunt eu in poze si ma raporteaza la politie se intampla ceva? Va rog raspunsuri serioase precizez ca fata de la care am luat e matură

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic, sunt proprietatea ei si ar trebui sa distribui cu acordulei pozele respective, totusi, ca sa eviti orice problema sau framantare ulterioara, sfatul meu e sa nu te mai tii de-astea, asta si din considerente legale, dar si pentru ca imi imaginez ca ai lucruri mai bune de facut cu banii respectivi decat sa-i dai pe nuduri

| raresMgrasuu explică (pentru anonim_4396):

Ce pățesc daca se depune plangere atat vreau sa știu

| gellalbie4ever a răspuns (pentru raresMgrasuu):

Amendă
Ți se confiscă pozele
Cei cărora le ai vândut devin suspecți
Clientela se va înfuria
Și poți fi și dat în judecată
(Părerea mea)

| raresMgrasuu explică (pentru gellalbie4ever):

Ca minor ce ți se întâmplă?

| gellalbie4ever a răspuns (pentru raresMgrasuu):

Cam același lucru doar că vor afla părinți tăi, probabil toate neamurile, prietenii și unitatea de învățământ

Vei da de bucluc cu ai tăi.

Nu toți oamenii tolerează un astfel de comportament. Îți vei pierde unii prieteni sau pe toți și poate și iubita/iubitul sau de cine îți place nu o să se mai uite la tine.

Nu toate unitățile de învățământ tolerează acest comportament deci te poți trezi că ți se scade nota la purtare sau că ești dat afară sau că repeți anul.