| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Dati-mi si mie va rog niste idei cum sa fac sa scap de un individ care nu vrea sa inteleaga ca trebuie sa ma lase in pace si ma streseaza tot timpul?
Va rog ajutati-ma ca ma dispera, cred ca il strang de gat daca il prind.

18 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dă-ne mai multe detalii. Te stresează în ce fel, unde?
Dacă e ceva serios, poţi apela la organele de ordine.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru NOname):

Este un individ care l-am cunoscut anul trecut cand mi-am luat un laptop pentru ca mi se stricase calculatorul. Initial am crezut ca vrea sa fim amici, pe urma credeam ca vrea sa avem o relatie ca asa imi dadea de inteles, pana sa aflu ca tipul era incurcat cu una mai mare decat el cu 10 ani si traiau de vreo 5 ani. De atunci nu mai pot scapa de el, cu toate ca a intervenit si gagica-sa aia si tot nu se lasa. Ma cauta prin toate mijloacele posibile. Pe mess mi-a lasat intr-o zi 5 cereri de adaugare in lista dupa 5 id-uri ale lui, pe facebook, pe skype si pe alte conturi. I-am spus sa ma lase in pace si mi-a zis ca nu el imi trimite mesaje si cereri de prietenie si ca ce stie el de la cine le primesc eu? Asta-i chiar culmea.

| NOname a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Îi ştii toate ID-urile, de eşti sigură că este vorba despre el?
În orice caz, respinge-i cererile de adăugare în liste şi/sau blochează-l şi ai rezolvat-o.
Baftă!

| PangeeaRogvaiv explică (pentru NOname):

Toate id-urile i le stiu, avea 9 pana acum 2 zile, acum are 10 si-a mai facut unul ca nu-i ajungeau cele care le avea, ii mai trebuia inca.

| Woodenpints91 a răspuns:

Ti-ai dat tu singură răspunsul.
Strânge-l de gât.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Woodenpints91):

Cred ca asa o sa fac, este singura solutie care mi-a mai ramas la indemana, la cat m-a mintit 1 an de zile aproape.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Aici e vina ta că ai stat să fii minţită.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Woodenpints91):

Pai dracu a stiut ce ascunde el? Am aflat cand mi-a zis aia care traia cu el pe mess intamplator. I-am spus lui si nu a recunoscut nimic, mi-a zis ca avusese o relatie cu ea si ca in momentul ala era singur. Eu nu locuiam cu el ca stiu tot ce facea.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Ţeapa se respectă. Fii mai prudentă şi mai sceptică pe viitor.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Woodenpints91):

Asta a fost o lectie de viata extraordinara, am invatat multe din intamplarea asta. Problema este ca acum tot p mine ma acuza ca l-am despartit eu pe el de aia chipurile, ca doar trebuie un tap ispasitor nu? De ce sa-si recunoasca si sa-si asume el greselile, cand este mai usor sa dea vina pe altul, nu-i asa?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Aşa, te acuză. Şi pe mine mă acuză multă lume de o mulţime de chestii.
De ce ar trebui să-ţi pese de acuzatiile elorlalţi? Deţii un deget mijlociu pe care-l poţi ridica, foloseşte-l atunci când lumea te acuză.

| CosminC86 a răspuns:

Adica cum te streseaza? pe messenger? sau in realitate? sau pe facebook? Ignora-l total.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru CosminC86):

Pai pe mess mi-a trimis vreo 5 cereri de adaugare in lista dupa 5 id-uri diferite. Plus ca pe toate conturile mele de socializare mi-a lasat ba un mesaj, ba o cerere de adaugare in lista. Ma nou si pe skype mi-a trimis o cerere de adaugare in lista cu adresa lui. I-am spus sa ma lase in pace si nu vrea sa inteleaga, ma minte in fata ca nu imi trimite el cereri de adaugare si ca nu stie de la cine le primesc eu. Innebunesc de nervi.

| CosminC86 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Inseamna ca te place mult... Te-ai gandit ca ai putea sa-i dai ce doreste? Accepta-i toate cererile si vorbeste cu el. Ce ar putea sa ti se intample?

| NOname a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

În acest caz, trece-l la ignor, blochează-l.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru CosminC86):

Ce sa-i dau dom'le ca...Doamne iarta-ma ca suntem in postul Craciunului. Pai ala vrea doar sex atat, nimic mai mult. A mai patit-o una tot asa slaba de inger a cedat si s-a culcat cu el si are un copil acum, o fetita de 5 ani aproape, pe care nici nu a recunoscut-o dobitocul. Iar pe ma-sa a lasat-o balta dupa ce s-a saturat de ea. In halul asta sa-mi faca si mie? pai il strang de gat, il calc in picioare.

| CosminC86 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

A... pai n-ai dat detalii suficiente. Ma gandeam ca e doar un pustan. Atunci strange-l de gat. laughing

| PangeeaRogvaiv explică (pentru CosminC86):

Pustan pe naiba la 34 de ani.Nu-i sanatos, are ceva sarit la mansarda dupa comportament.Nu-i posibil dati bati joc chiar de toate femeile care iti ies in cale? Asta-i paranoia, zau. Doamne fereste ca nu-i de gluma cu asa ceva...