| BogdanM275 a întrebat:

Salut, de ce toate mișcările sau partidele de extrema dreapta și stânga sunt condamnate, suprimate sau marginalizate?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca Bogdan vin cu tot felul de dogme care sunt impotriva democratiei,libertati de exprimare, sunt rasiste, xenofebe, plus ca nu e bine sa ducem ceva spre extrem si ceva care sa fie la mijloc, uite doua exemple nazismul =extrema dreapta vs stalinismul tu ce ai prefera?

HITLER
„Alterarea sângelui și deteriorarea rasei reprezintă singurele cauze care explică declinul civilizațiilor străvechi; niciodată războiul nu a ruinat națiunile, ci pierderea puterii lor de rezistență – caracteristica exclusivă a sângelui raselor pure. În această lume, oricine nu este de origine sănătoasă poate fi considerat pleavă".

O singură moarte este o tragedie; un million este o statistică.

citat celebru din Stalin

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pentru ca extremele de regula nu sunt bune. Mai putin metalul extrem. Grindcore ftw! happy

| minrest a răspuns:

Eu as zice sa nu te victimizezi, caci nu iti face bine; ai in Romania Noua Dreapta, care se considera urmasa Miscarii Legionare, a participat la alegeri in alianta cu Romania Mare si un partidulet filorus; a cui e vina ca nu a luat nici 1%? Nu au convins electoratul, functioneaza in continuare netulburati, poti sa te inscrii oricand.

| SG1995 a răspuns:

Cred că ai ratat ultimii 60 de ani bro și al doilea război mondial de pui rahatul ăsta de întrebare.

| BogdanM275 explică (pentru SG1995):

Având în vedere că n-am luptat în al doilea război mondial, și n-am participat la nici un eveniment din anii 20-30 ai secolului trecut...da am ratat din păcate aceste "mari" evenimente și realizări.

| SG1995 a răspuns (pentru BogdanM275):

Mă refer la faptul că nu înțelegi ce dus la acele evenimentele.

| BogdanM275 explică (pentru SG1995):

Înțeleg asta, dar eu m-am referit la cu totul altceva nu la evenimentele care au avut loc în trecut.

| minrest a răspuns (pentru BogdanM275):

Omul destept invata din experienta altora, nu are nevoie sa cada de la etajul 10, ca sa stie ca nu trebuie sa aiba centrul de greutate in afara balconului.

| BogdanM275 explică (pentru minrest):

Aici nu e vorba că nu știu ce evenimente sau situați au dus la acele mișcări politice, eu voiam să cer doar o părerea subiectivă atâta tot.

| minrest a răspuns (pentru BogdanM275):

Vad ca functioneaza si nazistii, si comunistii in tot occidentul; daca nu ii voteaza lumea eu nu am ce sa le fac. Sau crezi ca singurul mod de a nu ii marginaliza este sa ii votam cu totii?

| Thecurious a răspuns (pentru minrest):

"Omul destept invata din experienta altora" - Care a altora?
Eu credeam ca trebuie sa inveti din experienta proprie.
Sa faci o retrospectiva a ceea vietii tale, sa iti identifici greselile pe care le-ai facut si sa inveti din ele. SA NU LE REPETI!
Cum poti invata din experienta altora?
Spre exemplu, daca nenea Ion nu a invatat carte, preferand sa joace fotbal, iar acum se plange ca e exploatat de occidentali, inseamna ca el a gresit, alegand sa nu invete nimic folositor societatii?