| VladHd a întrebat:

Salut de curand mi-am bagat windows 7 dar vad ca nu ma lasa sa intru pe jocuri si tot este ok placa video audio sunt instalate dar la jocuri nu ma lasa se inchide monitor dupa apare o chestie cu albastru si dupa se restarteaza de la ce oare? raspuns urgent plss funda +vot

1 răspuns:
| sema a răspuns:

Pai in primul rand trebuie verificat daca sistemul tau suporta W7, nu ne-ai zis ce ai avut inainte.
Dupa simptome pare o eroare hardware, data fie de memorii, fie de placa video sau de sursa de alimentare.
Asta se rezolva prin trial&error, daca nu il poti duce la service.
Adica inlocuiesti pe rand componentele sa vezi care este defecta.