| anonim_4396 a întrebat:

Deci am fost sa imi fac un card la BRD si acum dupa ce am primit cardul si trebuie să trimit un SMS cu o parola, parola o stiu dar vreau sa stiu cat costa acest SMS deoarece am 5 euro credit pe cartela pusi special pentru asta dar tot imi da ca am credit insuficient.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Zero cost - și ai stat cu cardul neactivat de când?

| andreiminion a răspuns (pentru sierra1):

Vineri l-am primit si de atunci ma tot chinui sa il activez

| andreiminion a răspuns (pentru sierra1):

Ar putea fi problema ca eu mai am pe optiune doar SMS in reteaua digi?

| sierra1 a răspuns (pentru andreiminion):

PIN-ul prin SMS

Pentru recepţionarea PIN-ului prin SMS, vei transmite un SMS de pe numărul de mobil declarat la BRD cu parolă unică*, către unul dintre următoarele numere de telefon:

0371 700 059 (clienţii Operatorilor de telefonie Orange, Vodafone, Telekom din România)
1739 (clienţii Operatorului naţional de telefonie RCS-RDS)

*Parola unică este formată din: ultimele 4 cifre din numărul de card şi ultimele 4 cifre din CNP, fără spaţii sau simboluri. Pentru clienţii nerezidenţi fără CNP, ultimele 4 cifre din CNP reprezintă ultimele 4 cifre din nr. actului de identitate declarat la BRD.

Pentru detalii suplimentare poţi apela serviciul: MyBRD Contact: (021) 302.61.61, 0800 803 803 sau *BANCA: *22622.

acu e clar?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu are ce sa iti ia, stai linistit.

| Gabylucachi a răspuns:

Nu te costa nmc, decat daca gresesti pinul iar acel schimb de pin faci plata fie prin cont ori prin plata normală