| FreddieM a întrebat:

Salut dragilor. Sunteti perfectibili sau urmati ideea ca cine vrea ma place asa cum sunt? In alte cuvinte, acceptati imbunatatiri pentru a va desavarsi calitatile sau va considerati suficient de,, altoiti". Mersi

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Consider ca dezvoltarea personala este esentiala in viata,iar cei cate stagneaza,duc o viata plina de regrete,dezamgiri,se plang mereu, raman in zona lor de confort pe viata, dar stiu sa critice pe alti care iti depasesc starea, zona de confort, tu cum esti?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ma perfectionez dupa criteriile mele, nu dupa ce mi se spune.
Cine ma vrea, ma ia din orice faza, iar daca are rabdare, ma fac si mai misto.
Iar cine vrea altceva, sa-si gaseasca.

| FreddieM explică:

Acceptarea imbunatatirilor nu se refera ca ar fi de la o persoana, ci la insusirea lor prin filtrul experientelor bune sau rele parcurse de-a lungul existentei voastre.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Mai bine rămân așa, cine știe ce voi fi după.
tongue

| llleo a răspuns:

Depinde. un om te-ar putea schimba si in bine. e vorba de dezvoltare personala.

| Maia55 a răspuns:

Accept mereu îmbunătățiri. Încerc sa fiu cea mai buna versiune a mea. Mereu am lucruri noi de învățat. Continui sa cresc, sa învăț lucruri noi și sa ma dezvolt personal din ce în ce mai mult. Consider ca niciodată nu vom fi destul de "altoiți".