| Ionică a întrebat:

Dupa religia crestina ortodoxa, e pacat sa te duci la sex shop si sa cumperi jucarii sexuale? Multumesc!

8 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Nici nu m-am gandit la o asemenea intrebare...nu cred.

| Yang a răspuns:

Am observat ca pui mai multe intrebari de genul: dupa religia crestina e pacat sa. da e pacat de toate dupa religia crestina atat sa te gandesti la sex shop, sa te masturbezi, sa te gandesti la o fata sa te uiti la o fata. Ori vrei sa stii cate pacate ai facut ori vrei sa te dai interesant

| claudiea79 a răspuns:

Da pentru biserica totul e pacat. exista femei care nu isi gasesc un barbat cu care sa aiba relatie stabila cunosc un caz are 45 de ani si este singura. ar fi mai fericita cu un vibrator. nu este nimic rau in asta. sint femei virgine la 30 sau 40 de ani poate sa isi cumpere ceva decit sa fie nervoase si nefericite. exista si femei care au cite un barbat care ba vine la ele ba pleaca si ele in loc sa il insele o sa apeleze la vibrator. sa cuplurile care sau plictisit in pat in loc sa se culce cu alti sau altele atunci cumpara ceva care o sa le reaprinda placerea si iubirea. biserica este facuta sa o duca bine popii

| alexdop21 a răspuns:

De ce te-ar interesa? In mod normal cartea aia de lumea o citeste si e numit plastic biblie spune ca sa nu faci sex daca nu esti casatorit/a. Si atunci daca faci sex, o faci pentru a face copii in nici un caz sa te simti tu prea bine. Asa ca daca faci sex esti pacatos

| CosteaVlad a răspuns:

Mare-i grădina Ta Doamne, dar mulţi îi sar gardul, când e poarta deschisă...hee hee

| vampirika a răspuns:

Lolstraight face ce intrebare oh go on

| Ciuƒix a răspuns:

Da este.

| Frumusica69 a răspuns:

Nu, nu este pacat. Nu cred in religie si nici ca te vegheaza cineva de sus si te arata cu degetul. Fiecare e liber sa faca ce vrea in legatura cu asta. Daca tu vrei sa incerci ceva nou nu sta sa te gandesti ca e pacat. In cazul in care nu stii de unde sa iti achizitionezi aceste jucarii iti recomand eu un sex shop foarte bun: https://kupoane.ro/store/erotic24/. Este un magazin sigur si foarte discret.