| anonim_4396 a întrebat:

Salut, locuim ( eu și iubitul meu) in Germania (oraș Kempten mai exact) și căutăm să ne facem niste prieteni ???? suntem oameni liniștiți, ne place sa ieșim din când în când la un grătar/plimbare, al meu e pasionat de fotbal pe PS4 și bere cu băieții. Oare mai e cineva in situația asta?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dacă erai singură, găseai ușor "anturaj" laughing
Căutați grupuri pe Facebook cu "români în Germania" sau români în regiunea în care este orașul respectiv. Poate sunt și evenimente românești pe acolo.

| relian a răspuns:

laughing intrebi pe noi daca voi cautati sa va faceti prietenii? Noi de unde sa stim ce cautati voi laughing.
Sigur in situatia vosstra sau a ta nu prea mai sunt, ori mai stii pe TPU intra majoritatea de astia ca si tine, deci toate sansele sa gasesti asa multi care nu stiu ce cauta si intreaba pe altii ce cauta ei laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Semnele de întrebare sunt adăugate de către cine a aprobat întrebarea? nu le-am pus eu

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti sigura ca nu ai scris tu acolo? Mma indoiesc sa puna careva semne asa la intrebarea ta.
Daca ai apasat din greseala tasete, atunci e ok, poate ca nu te uitasi dupa ce ai scris.Se mai intimpla.Scuze atunci daca nu ai scris intentionat, sau vorba vine adica daca sa gresit cum am spus.

| SilentRain a răspuns:

Refuz să-mi fac prietenii, aia sunt viitori dușmanii