| adrianfelea a întrebat:

Nu prea am de unde sa incep, dar incerc totusi.Sunt baiat, am 16 ani, sunt in clasa a 10a.Pana in prezent nu am avut nici macar o prietena, nu m-am sarutat niciodata cu vreo fata.Nu pot sa spun ca sunt un tip urat, dar cred ca sunt cam timid si inca mai sunt.dar mi-am revenit cat de cat, pot sa port o conversatie cu o fata cat de cat decent, fara sa ma inrosesc, si cu putine emotii.Mi-as dori sa fiu si eu cu o fata impreuna ( macar sa incerc sa vad cum e ).Am 1, 60( stiu, sunt cam mic).Cum pot face sa fiu mai matur, sa nu ma mai comport ca un copil ( cum imi mai zic unii din clasa).Mie imi prezent imi place de o fata, dar ei nu cred ca ii place de mine. Deci ce pot face ca sa fiu putin mai matur, sa nu ma mai vada cei din jur ca un copil.

Răspuns Câştigător
| xByte a răspuns:

Maturitatea spirituala vine odata cu trairile puternice ce te marcheaza. Deci singurul lucru pe care poti sa il faci este sa traiesti. Cat despre ceea ce cauti tu, eu cred ca tu ai vrea mai degraba sa fii o fire mai serioasa/mai putin copilaroasa. Ei bine, seriozitatea poti sa tii-o impui singur, cizelandu-ti emotiile si actiunile copilaroase pe cat de mult posibil. Pentru inceput poti sa te gandesti la comportamentul tau obisnuit, si sa iti dai seama ce gasesc cei din jurul tau copilaros la tine. Dupa ce ai facut asta o sa stii exact ce parti ale tale sa le cizelezi. Desi personal nu mi-as bate capul sa incerc sa fiu pe placul cuiva, e mult mai ok sa fii cine esti

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat