| Kitty* a întrebat:

Pentru inceput, va urez un calduros "Cristos a inviat!", pentru ca inca nu a trecut Pastele :-). Voua vi se intampla sa visati cu ochii deschisi, sa va imaginati intamplari, personaje? Eu una, cel putin, fac asta des, si intrebarea mea este...sunt eu ciudata? Imi imaginez o poveste, sa spunem, ca si o carte... ceva ce cuprinde evenimente, persoane, relatii din viata unor personaje. Poate ma chinuie talentul si ar trebui sa scriu ceva.De obicei, asociez intamplari din alte filme, carti, din viata mea cu povestea nascocita de imaginatia mea, si daca ascult muzica care imi place, atunci chiar ca imaginatia mea zburda. Cred ca asa fac scriitorii, se gandesc si analizeaza un eveniment, inainte de a scrie. Mentionez ca sunt credincioasa, cred in Dumnezeu si doresc sa intreb, este ceva rau in visatul cu ochii deschisi? Un pacat? Voua vi se intampla asta, sau sunt eu un caz ciudat? Multumesc pentru raspunsuri si pentru timpul acordat!

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| cucalic a răspuns:

Eu mereu patesc, dar mi-as dori sa se si implineasca

| lia.d a răspuns:

Nu esti deloc un caz ciudat, ai o imaginatie foarte bogata, visezi si dai viata unor personaje si unor evenimente imaginare, ceea ce nu e deloc rau, din contra, acest talent pe care il ai, ai putea sa-l materializezi, apucandu-te de scris si de ce nu, ar putea sa te ajute enorm in realizarea ta profesionala, poti sa devii un mare scenarist, un mare regizor, un mare scriitor! Ai incredere in tine si tine minte ca meseria pe care o faci din pasiune este cea ideala, cu cele mai mari reusite, cu cele mai mari multumiri! apuca-te de scris.Curaj.Da-le prietenilor sa citeasca povestile tale, vezi reactia! dar sa fie prieteni adevarati.Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti ciudata happy si eu patesc asta este normal ...incearca sa iti faci un jurnal sau ceva de genu si scrie pe el happyhappy

| missj a răspuns:

Sincer cred ca ai o imaginatie bogata. Te sfatuiesc sa te duci la urmatotul site si sa vezi cceea ce poti sa faci cu o imaginatie bogata.

| missj a răspuns:

Sincer cred ca ai o imaginatie bogata. Te sfatuiesc sa te duci la urmatotul site si sa vezi cceea ce poti sa faci cu o imaginatie bogata http://viitorulesteacum.blogspot.com/2009/03/puterea-subconstientului.html

| Kitty* explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri!
@solly - draguta intamplarehappy si mie'mi place sa ma dau cu rolele si sa ascult muzica la mp3happy
@iulik99 - si eu sper ca nu's ciudatahee hee dar m-am linistit, avand in vedere ca vi se mai intampla si voua...hee hee
@lia - multumesc! da, sa stii ca imi place sa scriu, sa citesc.ma atrage arta asta a literaturii, a cinematografieihappy as vrea sa devin scriitoare, regizor sau scenaristawinking intr-adevar, am de scris o proza pentru un concurs...am fixat personajele, intamplarea propriu-zisa, dar inca mai trebuie sa fac anumite legaturi, sa gasesc nume potrivite... ceea ce e destul de greuhee hee plus ca nu am nici o idee cum sa incep! multumesc de sfatkiss
@anonim - am un jurnal, in care scriu in engleza.de fapt este o tema foarte distractiva pentru scoala... o sa incerc sa scriu lucruri mai creativewinking

| iulik99 a răspuns:

Si mie mi se intampla mereu dar nu esti ciudata asta ar insemna ca si eu zant ciudat este chiar foarte interesant...smug