| Kitty* a întrebat:

Pentru inceput, va urez un calduros "Cristos a inviat!", pentru ca inca nu a trecut Pastele :-). Voua vi se intampla sa visati cu ochii deschisi, sa va imaginati intamplari, personaje? Eu una, cel putin, fac asta des, si intrebarea mea este...sunt eu ciudata? Imi imaginez o poveste, sa spunem, ca si o carte, ceva ce cuprinde evenimente, persoane, relatii din viata unor personaje. Poate ma chinuie talentul si ar trebui sa scriu ceva.De obicei, asociez intamplari din alte filme, carti, din viata mea cu povestea nascocita de imaginatia mea, si daca ascult muzica care imi place, atunci chiar ca imaginatia mea zburda. Cred ca asa fac scriitorii, se gandesc si analizeaza un eveniment, inainte de a scrie. Mentionez ca sunt credincioasa, cred in Dumnezeu si doresc sa intreb, este ceva rau in visatul cu ochii deschisi? Un pacat? Voua vi se intampla asta, sau sunt eu un caz ciudat? Multumesc pentru raspunsuri si pentru timpul acordat!

2 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

E ceva normal si chiar placut sa visam cu ochii deschisi. Mai evadam din cruda realitate.
Eu visez cu ochii deschisi cand vad poze cu peisaje sau oameni care calatoresc prin lume.
Ador sa calatoresc. As da toti banii pe vacante happy
Si asa ma fura peisajul ala. ca atunci cand imi revin in loc sa mai fiu trista, parca am un optimism iesit din comun big grin

| medex3 a răspuns:

oh go on.
Sa ma vezi pe mine prin casa cum incep sa visez happy ieri am visat cum ma casatoresc[desi am 14 ani] cu Orlando Bloom rolling on the floor deci esti perfect sanatoasa si nu esti nebuna nici ciudata