| Skiper a întrebat:

Salut prieteni!
Am si eu o dilema in legatura cu campaniile electorale!
De ce vrea domnul "Crin Antonescu si Victor Ponta sa castige mandatele si sa devina presedinte "Crin Antonescu "
Probabil multi din'trebuie voi voteaza dar nu au idee de ce si pentru ce!
Eu am 18 ani! si pentru mine chestia asta este una serioasa!
Din auzite si vazute pe Internet la Tv si la Radio! Domnul Antonescu vrea sa ne ofere un trai mai bun alaturi de el ca presedinte de tara.
Eu sunt de parere ca toti ar trebui sa ne gandim macar 10 minute la cea ce facem! va dau un exemplu din ce inteleg eu!
Ei din adins sa ajunga presedinti! de ce oare? pai ca presedinte ai salariu cat 10 doctori cel putin!
Ei zic ca ne-ar scoate tara din criza!
Logic nu ne-ar infunda pentru ca ei nu se gandesc la consumatiile aduse de ei catre noi ( postare, pixuri, creioane, afise, si multe altele!
Presupun ca 10 % ne-ar ridica. cu agricultura, constructiile si firmele mari care produn foarte mult si sustin statul,
dar 90% nu este de ajuns pentru noi pentru romani! Romania are nevoie de un presedinte ce stie cum sa-si conduca tara!
Si am multe de zis dar pentru astazi atat! mie imi face o enorma placere sa va spun chestiile astea pe mine unu ma doare
cand vad ca Romania este ce-a mai joasa tara din europa! ca absolut ori ce! multi ma vor critica si imi vor spune ca nu am dreptate
Dar daca voi lucrati sau parinti vostri, Va rog punetile o mica intrebare! mama, tata! e bine cu salariu redus cu 10, 15 30 %?
Eu ma multumesc inca odata ma numesc Alin si am 18 ani!
Astept Raspunsurile voastre! Sa aveti o zi placuta! La revedere

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am prins esenţialul. Deci nu votaţi USL, votaţi pdl că măcar ei nu promit nimic nu? Şi clar, evident şi fără nici o urmă de îndoială, nu ei conduc ţara din 2004.

Nu ştiu de ce naiba la 18 ani îţi face atâtea probleme, gândeşte-te şi tu mai simplu că un candidat mai bun ca Antonescu nu există. Nici Antonescu nu e cel mai bun şi cel mai curat, dar decât un Diaconescu, care are un discurs de adolescent de 14 ani ce se visează politician, decât un pdlist care va continua să îngroape ţara asta, mai bine Antonescu, şi mai bine o alianţă guvernamentală care să cuprindă şi un partid de stânga.

1 răspuns:
| ioanionel a răspuns:

Avem o clasa politica mizerabila, putin le pasa de interesul national, detest pdl-ul pentru ce a facut prosta dar a facut si lucruri bune, si situatia in care a ajuns tara la inceputul crizei economice se datoreaza in cea mai mare parte psd-ului, un partid de stanga in doctrina care a produs cei mai multi "baroni" imbogatiti din afaceri cu statul. Deci parerea mea e ca nu sunt mai buni nici uni nici alti. Nici un nu au pus interesul national mai presus de cel propiu. Schimbarea constitutie e un lucru bun si necesar pentru popor, dar nu s-a facut din cauza ca din asta se putea sa aiba un mic avantaj de imagine Basescu si nu cred ca se va face fiindca ei parlamentari sunt tot cam aceiasi de la revolutie incoace. Deci ar trebui intai sa ne uitam pe cine votam ca om, cat de onest e, prin cate partide a trecut, daca votam tot traseisti care se muta dintr-un partid in altul nu vom iesi in situatia asta. Despre presedinte stiu ca nu are prerogative constitutionale sa faca ceva.