| SaveTheNature a întrebat:

Acum,ca Crin Antonescu este noul presedinte al Romaniei(interimar), si probabil ulterior deplin. credeti ca Romania va cunoaste reale progrese in urmatorii ani?
Ce parere aveti? Va scoate Antonescu tara la mal?

Răspuns Câştigător
| Neinteresantul a răspuns:

Solutii ar fi. Interzicerea traseismelor politice, pedepsirea mitei electorale si excluderea acelui partid pe o perioada determinata, alegeri din 2 in 2 ani. Si cea mai buna: parditului care sta 2 ani la putere si nu face nimic, sa-i fie interzisa participarea la alegeri pe o perioada determinata, intre 6 si 10 ani. Interzicerea aliantelor politice. Cam dur, dar asta e. Poate asa va merge... POATE...

10 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Sincer nu cred ca tara asta va merge spre bine, sunt multe de rezolvat iar antonescu nu i omul potrivit acum

| nutepriveste21 a răspuns:

Antonescu? Tara la mal? Mai pune un L la,, mal". poate acolo o sa scoata el tara.
La presedentie e nevoie de un om puternic caruia ii curge sange prin vine, nu un parlit de muzeograf ce are ca principala activitate in ultimii ani latratul pe la antene.

| WR104 a răspuns:

Nu cred ca o sa fie el si de la 1 august.
UE nu doreste ca tarile sarace sa devina bogate cu cetateni educati si cu salarii bune, nu depinde nici de Basescu, Crin sau Ponta.
Romania se afla la mal, la malul marii negre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va face nici Antonescu nimic! Toți fac același lucru(fura)!

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

Si ce este de facut?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Nu sunt în măsură să răspund acestei întrebări. Nu știu dacă se mai poate face ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se va schimba nimic!
De vina e, in general, mentalitatea romaneasca: Las' ca merge si asa!

| Reek54 a răspuns:

Promite, promite. dar nu vor face nimic, ala a furat prea mult si acum s-au suparat ceilalti, ai intrebat ce e de facut, candideaza la presedentie, dar apoi si tu vei deveni corupt/a.

| Neinteresantul a răspuns:

Nu, pentru ca nu vor mai avea ce sa fure. Sunt toti o apa si-un pamant. Toti sunt mana in mana, iar opozitia e de forma in tara asta. Fura prin rotatie astia. N-o sa se schimbe nimic, ba chiar o sa fie mai rau. Vor incuraja hotia, coruptia si mituirea, la fel cum au fost ei invatati. Nu tin cu basescu, dar nici cu usl.

| SaveTheNature explică (pentru Neinteresantul):

Si solutii la aceste probleme ai?

| Neinteresantul a răspuns (pentru SaveTheNature):

Solutii ar fi. Interzicerea traseismelor politice, pedepsirea mitei electorale si excluderea acelui partid pe o perioada determinata, alegeri din 2 in 2 ani. Si cea mai buna: parditului care sta 2 ani la putere si nu face nimic, sa-i fie interzisa participarea la alegeri pe o perioada determinata, intre 6 si 10 ani. Interzicerea aliantelor politice. Cam dur, dar asta e. Poate asa va merge... POATE...