| florinnica83 a întrebat:

Salut prieteni, intrebarea mea de azi pentru voi este:
Ce parere aveti despre dragostea fara varsta?
E o greseala ca oameni sa accepte diferenta cea mare de varsta intre ei si sa incep o frumoasa poveste de dragoste?
Credeti ca mai are importanta parerea celor din jurul vostru daca intr-adevar iubirea voastra pluteste?
Exemplu: Adica, diferenta dintre baiat sau fata sa fie de 10-15 ani
Ati fi deacorc cu aceasta diferenta de varsta intre partener?
Doresc seriozitate si sinceritate, raspunsul cel mai bun primeste FUNDA plus vot

Răspuns Câştigător
| MadnessCaffe a răspuns:

Eu as fi de acord...numai copiii fara minte se gandesc ca trebuie sa ai aproape aceeasi varsta... numai aberatii, jur.

De cand ai nevoie de o varsta ca sa ai o relatie, asta nu inteleg.
De ce mi-ar pasa mie de altii? Sau mai bine zis, de ce le-ar pasa lor de ce fac eu? Nu ii cunosc, nu ma bag in treburile lor, nu ai niciun drept sa imi zica ce si cum.

Eu zic ca orice diferenta de varsta este valabila si as fi de acord.

5 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Daca oamenii se iubesc cu adevarat, si nu sunt alte interese la mijloc, atunci de ce ar fi o problema varsta? Intre parintii prietenului meu diferenta de varsta este de 20 de ani, mama lui, o tipa super are 41 de ani si tatal lui aproape 60, se inteleg bine si acum dupa aproape 20de ani de cand s-au casatorit!

| CrimiNNaLBoy a răspuns:

Eu cred ca e TOTAL gresit. Cum ar fi o tipa de 20 de ani cu unu din politica de 55 de ani. Fetele sunt cu acesti barbati foarte in varsta pentru BANI. Ce crezi ca este dragoste? Bani fac totul in Romania. Bafta

| tigersss a răspuns:

Parerea mea este ca e o prostie mareee.

| MoreFun a răspuns:

N-am nimic impotriva. Daca se iubesc oamenii resp. atunci totul e ok. Si cred ca daca iubesti pers. aceea nu tii cont de ce zic altii daca esti fericit asa. Iubirea nu tine cont de varsta si de ceilalti.

| XXXloveXXXx a răspuns:

Dragostea nu are varsta!