| anonim_4396 a întrebat:

Recent mi-am cumparat un calculator cu windows 8.1, astazi il dadui inapoi, faza e ca m-am inregistrat cu contul de Microsoft in calculatorul respectiv. Da deci practic contul meu este incalculator, adica ma refer ca nu am dat sing out. Cum pot sa inchid contul de pe alt calculator? Si ma intreb, aia de la magazin or formata calculatorul? Adica sa se dea automat sing out la contul meu. Multumesc anticipat si Funda! Nu stiu daca mia-ti inteles intrebarea, mai pe intelesul tututor vreau sa dau sing out de pe calculatorul meu.(daca se poate)

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Schimbi parola de la cont adica intri pe live.com, te lochezi cu contul de Microsoft si schimbi parola. In momentul cand ai schimbat parola pe celalalt cont o sa apara sa introduca parola iar daca nu stie parola nu se poate conecta pe contul tau.