| AndreiPopovici6969 a întrebat:

Salut! Sunt foarte deprimat. Mi-am pierdut aproape toti prietenii in mai putin de 3 zile, doar din cauza mea. Am avut un mica discutie, nu se poate numii cearta, cu un amic bun de al meu. I-am dat block, am fost nervos / suparat toata ziua, incat am iesit din toate grupurile de pe toate retelele de socializare, am sters toate persoanele de la follow, m-am luat de toti din motive de nimic. Sunt o fire care isi face greu prieteni, care se acomodeaza greu cu persoanele. Ce as mai putea face in privinta asta? Ba chiar mi-au trecut niste ganduri negre, vazandu-ma atat de singur.

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Salut!
Nu stiu ce a fost intre tine si prietenii tai dar trebuie sa mergi mai departe. Daca prietenii tai nu vor sa auda de tine incearca sa nu iei legatura cu ei.
Fara suparare dar reactiile tale au fost cam exagerate.
Nu era nevoie sa il blochezi pe prietenul tau din cauza unui mic conflict si nu era nevoie sa iesi de pe retelele de socializare sau sa te iei de ceilalti prieteni ai tai pe motiv ca erai suparat. Oamenii se mai cearta intre ei dar se si impaca, prieteniile fara o mica cearta nu exista.
Din ce ai scris tu e foarte posibil sa ai o sensibilitate emotionala cam mare, nu e ceva rau dar trebuie sa fii mai tare psihic ca sa nu iti strici relatiile cu cei dragi.
Lasa gandurile negre deoparte si incearca sa fii cat mai productiv, gaseste-ti un scop nou in viata, invata cat mai bine la scoala sau incearca sa promovezi la locul de munca.Si daca nu poti sa iti recuperezi prietenii incearca sa iti faci alti prieteni care sa fie pe aceeasi lungime de unda cu tine.

4 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Adică ți-ai blocat/alungat toți prietenii și acum plângi că ești singur?
Dacă tu ești dușmanul tău, cum te-ar putea ajuta cineva?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ce te oprește să-ți ceri scuze și să te întorci pe grupuri? Dacă-s prieteni buni nu se strică o prietenie de la o ceartă stupidă.

| VoidEternal a răspuns:

"Am avut un mica discutie, nu se poate numii cearta, cu un amic bun de al meu. I-am dat block, am fost nervos / suparat toata ziua"

Grow the f¹¹ck up. ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să nu mai iei decizii la nervi, draga Andrei. Niciodată.

"Nu promite când ești fericit, nu răspunde când ești nervos, nu decide când ești trist."