| java12345678901211144133ytrytu78909876545 a întrebat:

Salut, sunt impreuna cu o fata de aproximativ 7 luni, nu vrea sa ne mai vedem, cred ca din cauza ca am zis ca mie nu-mi plac asa de mult animalele cum ii plac ei...ce sa fac? Sfaturi

2 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Nu din cauza opiniei tale ti-a dat papucii, asta era doar o scuza.Nici eu cu sotul nu am avut mereu aceeasi opinii sau gusturi dar asta nu ne-a impiedecat sa ne iubim totusi.Intr-un cuplu adevarat se respecta opinia si preferinta celuilalt chiar daca nu suntem de acord.E ingradirea libertatii de a gindi si de a avea propria personalitate daca ii cerem cuiva sa renunte la opiniile proprii si sa devina altcineva decat e. Daca iubim un om il iubim asa cum este si nu-l vrem sa-l schimbam.

| ancaval a răspuns:

Dacă nu vrea să vă mai vedeți, ce nu ai înțeles? Alta!

Aia cu animalele...o scuză bășită!