| ghitza a întrebat:

Acum 15 minute am incercat sa trimit un sms si mi-a aratat un avertisment "Inregistrare cartela sim nereusita". Am pus cartela in alt telefon, tot asa. Am pus alta cartela la mine in telefon si nu are nici o problema. Ce pot sa fac sa rezolv problema aceasta?

4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Probabil nu face bine contact cartela sim in telefonul unde scrie "nereusit" incearca sa pui o hartiuta desupra sa-l stranga mai bine.

| ghitza explică (pentru evenso):

Nu e asta...nu am semnal deloc. Daca incerc alta cartela am semnal.

| evenso a răspuns (pentru ghitza):

Cu aceeasi tip de cartela, de exemplu Orange? poate este inactiv deja daca nu ai incarcat contul.

| ghitza explică (pentru evenso):

Da, Orange am, nu cred ca e inactiv contul. Din cate am mai cautat pe internet, singura solutie e sa merg la Orange si sa imi schimbe cartela...Nu mai conteaza acum oh go on... mi-am cumparat alt numar big grin