| iulianbalan a întrebat:

am o problema cu chitara, e clasica si scoate un bazait enervant indiferent ca apas pe un fret sau nu, nu se aude de sus de la inele ci din cutia muzicala, ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi la prag si la bridge, poate s-au uzat si de aia nu mai stau corzile asa cum ar trebui. Poate fi si de la griff, daca e curbat si face corzile sa se loveasca in taste.
Oricum, cel mai bine ar fi sa o duci la un atelier ca sa vada ce-i cu ea.

| iulianbalan explică (pentru anonim_4396):

Faza e ca in zona mea nu am nici un atelier, griful nu e curbat ca nu se loveste in taste si nu se aude nici de la prag ca se aude din interiorul