| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. De fiecare data când vorbesc cu cineva nu îmi ajung la timp idei de a răspunde și ajung sa raman mut fără sa zic nimic sau sa dau un răspuns care nu are legătură cu subiectul. Ce as putea face sa imi vina răspunsuri mai bune la timp?(stiu ca a sunat ciudat)

Răspuns Câştigător
| MaryMaria333 a răspuns:

Hey. Concentreazate la ce vrei sa spui si lasa stresul happy

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Ce as putea face sa imi vina răspunsurile mai bune la timp?"

vocabularul Găbiță mamă, ăla e baiul. Lectură la greu e soluția

| gabriel2004o a răspuns (pentru sierra1):

Gata am rezolvat. Nu puteai sa dormi noaptea dacă nu faceai observația asta

| sierra1 a răspuns (pentru gabriel2004o):

"nu îmi ajung la timp idei de a răspunde "

așa brusc au venit ideile? e bine atunci

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia bilobil o sa te ajute si o întârziere mintala cauzate de stres, depresie, anxietate, retard mintal nu se știe sunt multe cauze poate fi și de la emoții

| oz_1736 a răspuns:

Citeste mai multe carti. Iti vei dezvolta vocabularul, imaginatia si cultura generala

| Anonimul2700 a răspuns:

Încearcă sa te mobilizezi și sa fii mai relaxat poate