| DJean_DJean_1987 a întrebat:

Salut TPU
Am si eu o intrebare, cum pot face o procur pentru un copil minor in varsta de 8 ani, respectiv sora mea... eu sunt in afara tari iar nu pot pleca de aici prea curand, vreau sa fac o procura doar pe declaratiea mamei mele.
Se poate face fara sa fiu eu defata?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Trebuie sa te prezinti in persoana la notar acolo unde esti. Faci o procura legalizata si o trimiti in tara.

| CosminC86 a răspuns:

Ciau! Daca este vorba de procura pentru a trece granita, nu se poate face decat cu ambii parinti prezenti la notar.