| anonim123456 a întrebat:

am un fel de problema, sunt confuza
deci problema e cam asa:eu visez noaptea ceva. apoi, dupa cateva zile, sau chiar saptamana viitoare se intampla straight face
uitati un exemplu: intr-o noapte am visat ca eu mananc un mar, si sunt imbracata intr-o pereche de blugi si un tricou roz (detalii). ok. apoi vine fratele meu mai mare (15 ani) si este trist.eu il intreb ce are. si imi spune ca prietena lui l-a parasit pentru altul. decii atat a fost visul
apoi, dupa cam o saptamana se intampla chiar asa straight face eu sunt imbracata cu o pereche de blugi, cu un tricoul roz si mananc un mar. apoi vine fratele meu si imi zice de prietena lui. eu il imbratisez, imi pare rau pentru el,, si.in acelati timp sunt confuza.simteam ca am mai trait asta odata, cu aceleasi replici (dar k l`am imbratisat nu am mai visat), apoi imi aduc aminte de vis straight face fratelui meu nu i-am mai spus. nici lui, nici nimanui
ce poate fi? ce se mi intampla?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Nu ...deja-vu nu e o boala!
E sentimenul ca ai facut deja acel lucru.iar stiinta nu il poate expica inca!
Totusi ca ai visat un lucru si acel lucru s-a indeplinit.nu e o boala, si nu e neaparat ceva paranormal!
De obicei se indeplinesc lucruri banale ...si de multe ori sunt coincidente!
Pot sa o dau exemplu aici pe : @Andrutzicka, a visat ca a vazut un caine ...si eu am visat ca merg la scoala.si ghici ce, chiar am mers!
Asta nu inseamna ca e ceva paranormal la mijloc ...visezi un lucru banal, care are multe sanse sa se intample!
Deja-vu in sine nu se explica *sentimentul de deja-vu *.dar faptul ca ai visat ceva si acel ceva s-a indeplinit poate uneori sa fie doar o coincidenta

7 răspunsuri:
| Andrutzikka a răspuns:

La mine e altfel.De exemplu:
Am adormit profund intr-o noapte si am visat ceva.Eu inca imi mai aminteam dar nu am bagat asta in seama.
Visul era cam asa:Era vineri si eu ma duceam la bunicii mei.Era cald afara si bunica a venit sa ma ia de la scoala. Pe langa o poarta verde am trecut si era un catelus.
Dupa maxim o luna:
Era vineri.Ma duceam la bunicii mei.Venise mamaie sa ma ia de la scoala.Am trecut pe langa un gard verde si era acollo un catelus.
Nu cred ca este o problema ccu toate astea.Si eu m`am simtit confuza dupa ce mi-am amintit caa am visat acele momente.Te obisnuiesti:*

| Ramonna18 a răspuns:

De ani buni patesc chestia asta.la ineceput m-am mirat si eu si am spus prietenilor, mamei... oricum m-am obisnuit. deja-vu cred ca se numeste

| anonim123456 explică (pentru Ramonna18):

Si...e o boala?

| Ramonna18 a răspuns (pentru anonim123456):

Nu! nu e nicio boala 1 e doar ceva mai... special

| Ramonna18 a răspuns (pentru anonim123456):

Nu! nu e nicio boala... e doar ceva mai special

| Apache a răspuns (pentru anonim123456):

Nu ...deja-vu nu e o boala!
E sentimenul ca ai facut deja acel lucru.iar stiinta nu il poate expica inca!
Totusi ca ai visat un lucru si acel lucru s-a indeplinit.nu e o boala, si nu e neaparat ceva paranormal!
De obicei se indeplinesc lucruri banale ...si de multe ori sunt coincidente!
Pot sa o dau exemplu aici pe : @Andrutzicka, a visat ca a vazut un caine ...si eu am visat ca merg la scoala.si ghici ce, chiar am mers!
Asta nu inseamna ca e ceva paranormal la mijloc ...visezi un lucru banal, care are multe sanse sa se intample!
Deja-vu in sine nu se explica *sentimentul de deja-vu *.dar faptul ca ai visat ceva si acel ceva s-a indeplinit poate uneori sa fie doar o coincidenta

| anonim123456 explică:

P.s. scuzati unele greseli big grin

| saynotoemo99 a răspuns:

Da totul e adevarat dar uneori poate fi si din cauza felului cum dormi uite eu dorm la perete si am visat ca ma rapise cineva intr-o masina si dadeam cu picioarele in usa dar de fapt era peretele sau odata am visat ca stateam in fund si mancam o punga cu ciuperci si cand m-am trezit eram in fund ca in vis dar ma durea burta de la acele ciuperci