| anonim_4396 a întrebat:

anul trecut mi s-au întâmplat nişte lucruri puţin paranormale.Stăteam acasă şi deodată începe să foşnească nişte pungi, acest foşnet a durat vreo 10-15 secunde.Peste două zile, aceiaşi poveste.Peste vreo lună, stau liniştită în pat la ora 1 noaptea,era linişte,doar priveam televizorul şi eram singură acasă,iar umbrela mea o ţin de obicei deasupra televizorului,iar suportul pe care o ţin,este plat,nu este ceva oblic ca să alunece, mai ales că era linişte în casă. Stau eu liniştită şi se mişcă umbrela. Uneori parcă simt că se uită cineva la mine şi aud un fel de respiraţie.
Lunile trecute cineva se juca cu rădăcina părului meu, mă gâdila.Acum mai rar.Ce ar putea fi? Aţi avut şi voi astfel de experienţe?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu imi amintesc cand am vazut un film de groaza de asta korean, chiar simteam ce ai scris acolo, e imaginatie, cel mai cool e sa te trezesti intr-un vis sau sa fi paralizat, am patit si asta

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Am auzit de paralizie din asta, dar era pe bune.Mulţumesc pentru răspuns.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai soareci in casa.
Si poate si altceva... Pe la radacina parului.
Da, am avut si eu soareci. I-a mancat pisica.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu am şoareci, am verificat, casa este nouă. Oricum, chiar dacă ar fi fost un şoarece ar fi făcut puţin zgomot şi cu siguranţă l-aş fi văzut cum se căţăa ca să ajungă la pungi.Nu am nimic la păr, căci am fost la medic. Oricum, mulţumesc.

| J0B0MAT a răspuns:

Cred că te uiţi la prea multe filme horror. Eşti atât de atrasă de domeniul ăsta încât îţi imaginezi explicații paranormale la nişte fenomene care au explicaţii cât se poate de normale dacă ai sta să le cauţi.