| brutus123 a întrebat:

As vrea sa slabesc cateva kilograme (10). Am 10 ani si am 51 de killograme.Acum vreau sa stiu daca imi puteti da o reteta sau un mod prin care pot slabi. Fac mult sport pe zi, ies des afara cu colegii si alergam sau altele care are legatura cu sportul.Regim nu tin.Va rog, ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Organismul tău este încă în dezvoltare şi schimbare, poţi face unele greşeli pe care mai târziu le vei regreta.

Corpul tău se schimbă, te faci mai înaltă şi asfel vei mai slăbi. Bucură-te de copilărie!

| brutus123 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de raspuns
PS:Sunt baiat

7 răspunsuri:
| brutus123 explică:

Am uitat sa mentionez ca am 1.55 inaltime

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oops,scuze.Oricum,aceleaşi lucruri doar că la masculin.
Eşti tocmai potrivit la 1, 55 să ai 51 de kilograme.Nu văd de ce ar trebui să slăbeşti...şi tocmai 10 kilograme.

Dacă la 10 ani ai 1, 55, ai destule şanse să te înalţi.

| brutus123 explică (pentru anonim_4396):

La mine nu se observa chiar asa de mult.Dar imi este rusine cand rad unii copii de mine ca nu pot sa fac flotari din cauza burtii sau altceva.Ma simt jenat.

| brutus123 explică (pentru anonim_4396):

Ti-am ascultat sfaturile, acum am 12 ani, 1.65 inaltime si 45 de kg. Am inceput sa practic basket (Chiar ma descurc), si am mai multa forta in brate. Iti multumesc happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru brutus123):

Mă bucur că ţi-am fost de folos, să ştii că ai mai putea pune pe tine vreo 5-6 kg fără nicio problemă. Oricum, să te ţii de basket, e un sport frumos şi te mai scoate din casăhee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e din cauza burticii.Nu poţi să faci flotări pentru că,probabil,nu ai destulă forţă în braţe.

Uite aici câteva exerciţii pentru braţe. Începe cu un singur set, pentru începători, NU sări direct la avansaţi:

http://www.de-azi.ro/exercitii-de-forta-pentru-acasa/

Succes!