| MihaiG9192 a întrebat:

Salut TPU!
Astazi am fost intr-o parcare foarte stramta cu masina, fiind foarte obosit am iesit mai greu. Dand cu spatele, nu stiu daca am atins/strivit o teava de scurgere a apei.
Daca am atins/strivit, la ce sa ma astept?
Pe masina mea nu se vede sa fii fost ceva...nu stiu nici eu, dar e prima data cand patesc asa ceva.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Cel mia intelep ar fi fost sa te dai jos ca sa vezi, acum ai ramas cu incertitudini.
Daca nu s-a intamplat de fapt nimic nu te astepti la nimic.
Daca ai atins ceva si sunt camere atunci poti pati ceva.
Insa odata ce masina ta nu prezinta vreo urma de impact, lovire cat de mica, ma gandesc ca nu s-a intamplat nimic...

Mergi maine sua poimane in aceeasi zona (poti sa te duci pe jos fara masina) sa vezi daca s-a intamplat ceva cu vreo teava, pentru linistea ta!

| MihaiG9192 explică (pentru Simpatic):

Da, oricum trec zilnic pe acolo. Nu am mai patit asa ceva, dar astazi parca m-am prostit de tot. Mersii pentru raspuns!

| Simpatic a răspuns (pentru MihaiG9192):

Stai linistit, fereasca domnul de mai rau.
cu totii am mai facut si nasole, unii ca incepatori altii ca soferi mai vechi.
Chiar si eu cand eram incapator bubuiam bara din spate de 2 ori pe an laughing de asta plateam casco si de asta platesc si acum ca cine stie cine ma bubuie sau la nervi ce fac intr-o zi laughing

| MihaiG9192 explică (pentru Simpatic):

? Conteaza sa fim asumati. Cred ca asumarea e o problema la multi dintre noi.
Conteaza mult si cum te simti in ziua respectiva. Eu am fost astazi cu ideea ca mai bine las masina acolo si vin sa o iau mai tarziu sau in alta zi, dar nici nu am putut sa o las laughing

| Simpatic a răspuns (pentru MihaiG9192):

Asa este, bravo tie ca ai remuscari
si eu sunt la fel daca gresesc platesc, consider ca "ce tie nu-ti place altuia nu-i face"
Sunt sigur ca vezi si tu ca si mine pe grupuri dedicate soferilor (pe Facebook) rahati care lovesc masinile altora si nu lasa un numar de telefon pentru a rezolva amiabil problema, ci fug de la fata locului pentru a nu da RCA-ul! aceia nu au niciun fel de remuscare! Niste tartani obositi care nu merita sa aiba masina!
Eu am masina de multi ani, am avut si scumpe si mai ieftine, se face ca si eu dupa 300k km parcursi sunt zile in care gresesc! cum ai zis si tu poate intr-o zi esti obosit, se intampla sa faci o greseala! dar trebuie asumata!

| MihaiG9192 explică (pentru Simpatic):

Si daca nu dai RCA-ul (oricum e scump asa cum e), te intelegi cu omul sa ii platesti daunele provocate si iti asumi greseala.
Consider ca toti oamenii care au permis de conducere au facut cel putin o boacana, doar ca nu toti isi asuma. Am vazut si eu destule pe Facebook cu masini lovite si faptasu a fugit.
Sa nu mai zic de preturi, ajungem sa mancam paine cu pateu si supa la plic. laughing)