| Aztecul a întrebat:

Cand eram la liceu nu mi-a pasat sa invat si nu am luat bacul, crezand ca viata e foarte simpla si ca cei din jur vorbesc mult si sunt prosti. Am realizat dupa ce am terminat si m-am dus sa ma angajez. Eu nu am fost niciodata pus la treaba si nici nu mi-a placut sa fac ceva vreodata. Au trecut doi ani de cand am terminat liceul si imi pare rau. Mai pe scurt nu stiu sa fac nimic in viata si pur si simplu traiesc degeaba. Nu am avut nici o viata usoara chiar daca nu am muncit. Nu am fost si nici nu sunt fericit.
Chiar nu stiu ce sa fac.

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Te poti apuca de invatat sa iei bacul daca nu sa faci niste cursuri de calificare sa mai inveti o meserie una alta.

| GoldenZenith a răspuns:

Trebuie să îți placă să faci ceva anume, sa fii bun într-un domeniu. Poți învăța și să dai bacul și apoi, cine știe, sa mergi la facultate sau daca nu, sa faci un curs de calificare. Poți foarte bine sa o iei de la capăt și să îți faci viața așa cum vrei. Nu este nimic, macar ai realizat că ai greșit și ca viata ta nu este ok. Asta este primul pas spre schimbare. Mult succes!

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Gandeste-te la ceea ce iti place. Ce vis ai? Ce iti place ce mai mult sa faci sau poftim ce te vezi facand peste 5-10-15 ani? Pune-ti aceste intrebari. Unde vrei sa ajungi?

| adi2003 a răspuns:

Incearca ceva usor, daca ai permis angazeaza-te sofer undeva