Întrebare recomandată | Anonim0100 a întrebat:

Salut,TPU! Credeti in sfarsitul lumii si toate porcariile astea?

Răspuns Câştigător
| Siidney a răspuns:

Buna,cred ca doar cei care n-au ce face se streseaza singuri; daca stam sa ne gandim...e mult si pana peste o ora...nimeni nu stie cat il tine ata; suntem muritori, deci suntem condamnati la moarte din momentul in care ne nastem-totul e sa stim sa traim frumos-si asta depinde de fiecare din noi.

21 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu credem.Trebuie urmarite si emisiunile si comunicatele stiintifice, nu numai prezicerile unor sarlatani si speculanti.

| darrio2007 a răspuns:

Numai copiii cred in asa ceva.

| mona a răspuns:

Nu cred chiar absolut deloc in sfarsitul lumii

| sabin89 a răspuns:

Cine ar putea crede in niste porcarii? Dar, cunoscand faptul ca sunt multi care cred in sfarsitul lumii (eu nu, stai linistit/a), iti dai seama cat ii jignesti, spunandu-le ca cred in porcarii? Ai fi putut sa formulezi ideea intr-un mod mai frumos, mai decent. Adica ideea sa ramana, dar sa folosesti alte cuvinte. Ce zici?

| Anonim0100 explică (pentru sabin89):

Da,stiu am fost nesimtit cu chestia aia dar: scuze!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Apocalipsa?
Roaga-te sa nu vina ziua sfarsitului, PAMANTUL NU E PREGATIT PENTRU JUDECATA!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cred si in el, dar cred intr-un Dumnezeu care va judeca pe toti, un sfarsit va fi la tot.

| KristalPop a răspuns:

Nu, nu cred.
Fiindcă astăzi nu mai suntem nişte inculţi proşti şi nişte ţărani care să credem toate flegmele lui Hunbatz Men.
În ziua de astăzi există mulţi astronomi profesionişti cu telescoape moderne care pot demonstra că planeta este în siguranţă.
În fiecare an s-a zic la fel.
Ce bine că nu va mai exista şi 13.13. 2013.

| Zatharra a răspuns:

Nu cred nimic!

| DumiY a răspuns:

Buna!
Sincer nu cred, probabil ca nu mai au stiri si dau povestile astea cu sfarsitul lumii la TV. Asa s-a intamplat si in octombrie si acum cativa ani in urma.

| LiviuStefan a răspuns:

Lumea nu se va sfarsii in 21.12. 2012... Din ce am inteles se va intampla ceva dar nu vom muri.

| ImiPlacToate a răspuns:

Nu nu cred de loc

| oannapg a răspuns:

NU. Cel puțin până când nu vom vedea cu proprii noștri ochi, nu.

| Alexandru_Ionut_1996 a răspuns:

Nu sunt porcari, sunt unele semne care sunt adevărate dar nimeni nu poate şti precis cand se va sfărşi lumea!
In concluzie eu cred ca nu se va sfârşi cat de curând!winking

| Anonim0100 explică (pentru Alexandru_Ionut_1996):

Da,sunt de aceeasi parere!

Răspuns utilizator avertizat
| alecsno1 a răspuns:

Nu cred sincer mi se pare o porcarie

| genus2303 a răspuns:

Hai fii serios, eu unul nu cred in toate porcariile astea de 2 lei ale lu diaconescu

| eenutza a răspuns:

Pai eu vreau sa-ti spun ceva..mai intai iate dupa cuviontele crezului.si in al 2 lea mod : nimeni nu stie cand va fi sfarsitul lumii.Doar Dumnezeu stie.winking