| RichBaiatul a întrebat:

Salut TPU, cum as putea sa imi imbogatesc mai mult vocabularul in limba engleza, deoarece eu am notiuni de gramatica dar totusi nu pot comunica in limba engleza deoarece nu am destul vocabular?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Adica nu stii cuvinte, pai invata cuvinte cat mai multe de pe net din dictionar, dar pe google e cel mai bine ca dai si are si pronuntie, auzi cum se pronunta.
Daca nu poti comunica desi tu spui ca gramatica nu-i problema, inseamna ca nu cunosti cuvinte.

| Mentox a răspuns:

Multe filme și seriale. Chiar ajută mult. Încearcă să vorbești cu cineva, chiar dacă nu te descurci foarte bine, doar așa o să-ți dai drumul