| AlexandruMihhXDD a întrebat:

De când a început școala, am stat sigur în banca. Dar acum o săptămână, a venit o colega noua și a hotărât sa stea cu mine în banca. La început nu prea ne-am vorbit, dar după un scurt timp ne-am acomodat și ne vorbim des, glumim, ne ajutam la teme.
Însă, în spatele meu stau doi băieți. De când am început sa vorbesc cu colega mea de banca mai mult, ei si-au bătut joc de noi spunând lucruri de gebul: "ce frumoși sunteți impreuna" "sa va tina" etc. Iar aceste vorbe sunt spuse pe un ton ironic, desigur.
Aceste lucruri ma pun pe gândit. Oare de ce își bat joc de noi? Ce sa le zic data viitoare când își bat joc de noi? Ce ar trebui sa fac în legătură cu asta? Credeți ca e ceva ieșit în comun ca pur și simplu vorbesc cu colega de banca?
Vreau sfaturi, dau funda răspunsului care m-a ajutat cel mai mult, mersi!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii intrebi care e problema lor, si ii intrunti (nu cu bãtaia) nu lãsa asta de la sine deoarece o s-o facã in continuare. Daca crezi ca iti bat joc de tine pentru a parea ei mai tari in fata fetei, le zici politicos si intrebi retoric caruia ii place de colega ta, sa se puna unul din ei in locul tau.

2 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Spune le, mulțumesc de urări, tot ironic, în felul asta ii ignori, apoi poți le spui și niște vorbe mai puțin frumoase. La școală mereu sunt câte unii mai frustrați dar trebuie puși la punct cu niște vorbe la care nu se aștepta

| AlexDarius3 a răspuns:

Răspunde cu un mulţumesc sau apreciez sau ceva de genul, sunt glume între băieţi frate, toti sunteţi acum supărăciosi când unul face mişto de tine? Zău, nu mai ştiţi de glumă?