| Freky229 a întrebat:

De doua saptamani, am mancat in ora de religie si mi-a pus -1 in catalog cu pixul, ora trecuta am fost cuminte, iar acum Vineri cand am ora o sa ii spun sa mi-l stearga.
Acum 2 ani, doi colegi s-au batut in ora de educatie fizica si au fost la director si le-a iesit media 10 la purtare.
Eu pot da spun ca invat bine, am avut media anul trecut 9.20.
Ce sa fac? Nu vreau media scazuta.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai ales sa faci religia?

| Freky229 explică (pentru suntserios):

Obligat de mama.

| Drimmero a răspuns:

Mi se pare absurd sa-ti dea -1 ca mananci,, daca-ti atragea atentia era mai ok.

| Maria2901 a răspuns:

Spune-i sa il stearga, daca nu du-te la director si spune-i ca ti se pare absurd sa iti puna 1 fiindca ai mancat in ora si daca voia sa te pedepseasca, cu toate ca nu e grav ce ai facut, putea sa propuna scaderea notei la purtare. Notele se pun pe ceea ce stii tu in legatura cu materia respectiva, nu cum te porti in cadrul acelei ore. Pentru purtare exista nota diferita happy Sper ca te-am ajutat.