| Adeniy a întrebat:

M-am hotarat sa ma apuc de dansuri, sa iau niste cursuri; dar mi-e cam frica.Eu sunt total afona la dans(poate si asta este unul dintre motivele care m-au determinat sa ma apuc de dans) si nu stiu...mi-e rusine sa ma duc acolo avand in vedere ca nu stiu deloc sa dansez(doar daca sunt la o petrecere, intr-un grup de oameni dansez).Ma gandesc daca o sa ma puna sa dau ceva proba? ca o pic din start.Chiar nu stiu ce sa fac fiindca imi este teama sa nu ma fac de ras cand ma duc acolo.Deci cei care luati cursuri de dans(cum a fost la inceput?), sau ceilalti ce credeti?

Răspuns Câştigător
| sbafbsvlisach a răspuns:

Deci nu cred:O Si eu vreau sa ma apuc de dansuri la vara si m-am gandit la aceleasi lucruri.Cred ca inainte de primul curs o sa ma uit pe youtube si o sa invat cateva miscari.Nu m-am prea gandit la ideea de a da o proba dar acum cand cand stau putin poate chiar o sa dam o proba ca sa ne stie nivelul si de unde sa ne ia:-s Chiar sunt curioasa si voi urmari in continuare intrebarea.Ciudat lucru e ca si eu sunt varza la dans si tocmai de aceea vreau sa ma duchappy Sfatul meu e sa te duci nu conteaza daca la inceput te faci putin de ras, pana la urma fiindca esti incepatoare o sa te ia incet deci nu o sa fie cine stie ce dificultate sa te iei dupa instructor la cativa pasi.Cel putin asa presupun... Oricum probabil o sa mai fie si alti incepatori si nu vei fi singura care nu va stii pe ce planeta elaughing Bafta:*

| Adeniy explică (pentru sbafbsvlisach):

Bafta si tie de asemenea daca incepi.Deci facem echiba buna la dans.Nu stiu...inainte uram dansul, nu faceam deloc casa buna, dar acuma...chiar sunt inebunita sa dansez, dar stiu ca atunci cand incep sa dansez arata ca dansul ploii sau ca vreau la baiehappy, ceva de genul.Mi-ar place sa dansez asa pe bune

| sbafbsvlisach a răspuns (pentru Adeniy):

Da, si mie mi-ar placea.Si la ce fel de dansuri vrei sa mergi? Breakdance, hip hop sau?happy

| Adeniy explică (pentru sbafbsvlisach):

Pai.ti-am zis ca nu le am cu dansul...deci nu stiu.Sunt la noi la scoala sportiva cursuri de dans, de toate felurile(sunt toate intr-o sala). Acolo ma duc.

| sbafbsvlisach a răspuns (pentru Adeniy):

Ce fain de tinehappy Eu vreau sa ma duc la breakdance.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sa nu iti fie rusine, de aceea se numesc cursuri de dans pentru ca acolo se invata, nu trebuie sa stii dinainte

| Adeniy explică (pentru mona):

Da,dar totusi am o retinere...nu stiu cum sa explic. Poate ca mie asa frica fiindca sunt oameni noi, chiar daca de obicei imi fac repede prieteni

| OnlyTheScript a răspuns:

Daca vrei cu adevarat sa practici dansul o faci! Fara frica! Capul sus! Eventual inainte sa te duci la sala ai putea sa inveti niste miscari si gata. Daca te pune sa dai proba o faci gandindu-te ca este acasa, fara nimeni in camera si iti dai drumul pur si simplu!

Bafta :*

| DeuTza22 a răspuns:

Sa nu-ti fie frica. Nu este nimic rusinos in faptul ca nu te pricepi. Nici eu nu stiu sa dansez dar nu imi e rusine pentru ca nu am avut sansa sa invat. Nimeni nu ar trebui sa rada de un om care vrea sa incerce ceva nou. Doar pentru faptul ca nu stii nu trebuie sa te sperii. La inceput va fi mai greu dar vei incepe sa inveti si sa nu-ti mai fie frica. In plus vei invata ceva nou si ceva cu care sa te relaxezi si sa te simti bine. Mult noroc.

| Adeniy explică (pentru DeuTza22):

Multumesc.Sa stii ca am stat mult sa ma gandesc si ai dreptate.

| DeuTza22 a răspuns (pentru Adeniy):

Cu placere.
Sper ca te-am ajutat! kiss